„Dotychczas bardzo wiele się na ten temat mówiło”. Co z budową S12?

Strefa FM Sobota, 17 lutego 202470
Co z budową drogi ekspresowej S12 w naszym regionie? Na temat tej inwestycji mówił w Piotrkowie minister infrastruktury Dariusz Klimczak, podczas otwarcia Powiatowego Centrum Przesiadkowego.
fot. M. Adamczyk fot. M. Adamczyk

Były deklaracje, że do końca poprzedniej kadencji parlamentu, czyli w 2023 ma zostać oddany do użytku pierwszy odcinek S12 od Piotrkowa do Sulejowa. W jej budowę angażowali się politycy różnych ugrupowań, jednak nic do tej pory się nie zmieniło.

 

Do sprawy budowy S12 w naszym regionie wrócił ostatnio minister infrastruktury Dariusz Klimczak, który poruszył ten temat podczas otwarcia Powiatowego Centrum Przesiadkowego.

Od wielu lat czeka się na realizację ważnych inwestycji drogowych. Taką inwestycją jest droga ekspresowa S12, ale także połączenie Łodzi brakującym odcinkiem drogi S8 do Tomaszowa Mazowieckiego i dalej zaplanowanym szlakiem drogowym S74 w kierunku Kozenina. To są inwestycje, na które ta część Polski i to województwo od lat czeka. Ja postaram się i dołożę wszelkiego rodzaju starań, żeby te inwestycje mogły nabrać dynamiki. Dotychczas bardzo wiele się na ten temat mówiło, nie udawało się rozwiązywać wielu problemów. Do dzisiaj mamy wiele znaków zapytania, jeżeli chodzi o poszczególne inwestycje. Należy je jak najszybciej rozwiązać - mówił Dariusz Klimczak.

Dokumenty Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wskazują, że droga S12 na odcinku Piotrków - Kozenin mogłaby powstać po 2030 roku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

10


Komentarze (70)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

DonaldZbawiciel ~DonaldZbawiciel (Gość)19.02.2024 21:38

Ciekawy ten nowy rząd a przepraszam to nie taki nowy mamy powtórkę z rozrywki tylko Oni się tak zachowują jak świerzaki.

11


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)19.02.2024 19:42

Ci wszyscy sympatycy S12, którzy chcą przeorać tą trasą naszą gminę, niech najpierw pojadą pod A1, albo inne S, tam gdzie ta droga przebiega obok domów i posłuchają hałasu, poczują spaliny, pogadają z ludźmi itp. Może przestaną wreszcie bredzić o budowie tego kolejnego asfaltowo-betonowego koszmaru obok Piotrkowa, Sulejowa, obok naszych wsi. W niczym nie przyczyni się ta droga do rozwoju tych terenów, a tylko je zdewastuje. A tego się nie da odwrócić. I zostaniemy z tą bezsensowną drogą jak Mierzeja Wiślana z durnym przekopem.

27


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)19.02.2024 18:45

Jestem pewna w 100%, że tej drogi między Piotrkowem i Sulejówek żaden polityk nie pokona. Co najwyżej będą się pokazywać od czasu do czasu na politycznym horyzoncie indywidua, które to będą poruszać ten temat gdy nie będą mieli czego elektoratowi obiecać. Więc nie słuchajcie ich bajer, bo szkoda na to waszego czasu i uszu.

42


ja ~ja (Gość)19.02.2024 10:32

ja bym nie liczył na to że droga w wariancie Piotrków Sulejów powstanie kiedykolwiek. S8 do Kozenina może prędzej... a z dobrych wiadomości - to ukończenie drogi S7 od Warszawy w kierunku gdańska powinno poprawić sytuację (zmniejszyć ruch...) na DK12 Piotrków Sulejów. Bo wtedy Kielce (i nie tylko) nad morze będą jeździć S7 a nie A1 przez dk12 i dk74.

34


suweren ~suweren (Gość)19.02.2024 09:28

Zobaczymy jak wywiąże się PSL ze swoich obietnic wyborczych. W poprzedniej kadencji wszystko krytykowali. Obecnie tylko przytakują.

91


Jar ~Jar (Gość)18.02.2024 07:23

Jeśli spojrzy się na wcześniejsze plany budowy: S8, S12 i S74 to człowiek ma wrażenie, że regiony piotrkowski, bełchatowski zostały oszukane przez polityków różnych opcji!!!

171


logikkk ~logikkk (Gość)18.02.2024 10:24

Sulejów i okoliczne wioski to głównie elektorat Pis-u ,który notabene okłamywał ich przez 8 lat , a ci dalej wniosków nie wyciągnęli.Przy urnach dalej powtórka z rozrywki.Obecny rządzie głupi byście byli jak by ta inwestycja powstała.Oni i tak na was nie zagłosują.Szkoda kasy.

87


? ~? (Gość)19.02.2024 08:25

Do wyborów będą obiecywali ile to oni nie zrobią, a po wyborach wypną 4 litery. Pogonić tą całą kastę nieudacznikow, nierobów i dorobkiewiczów!

90


97-300 97-300ranga18.02.2024 14:54


Z medialnych doniesień wynika, że nowym Rektorem-Komendantem Akademii Pożarniczej został bryg. Tomasz Klimczak - brat ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka z PSL. Ustalenia nieoficjalnie potwierdza resort spraw wewnętrznych i administracji.Za PiS-u to były nepotyzmy, protekcje, symonie, a teraz… …nie oszukujmy się, w niektórych rodzinach po prostu talent jest dziedziczny i państwo nie może zmarnować tego potencjału

132


Wapniorz ~Wapniorz (Gość)18.02.2024 21:33

Gdyby burmistrz Sulejowa niezablokował budowy w 2012 roku to może dziś tiry nie rozjeżdżały by Sulejowa, wariant północny S8 na 74 będzie realizowany w GDDKIA jeszcze pokazują pisowskie obiecanki

102


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat