Advertisement

Czy ten parking będzie płatny?

Strefa FM Wtorek, 24 stycznia 202346
Mieszkańcy Piotrkowa obawiają się o niedawno oddany do użytku parking przy ul. Wojska Polskiego w pobliżu wiaduktu PKP. Zauważyli, że samochody często parkowane są w godzinach porannych, a odbierane dopiero po południu czy nawet wieczorem.
Fot. Krzysztof Chojniak - profil Facebook Fot. Krzysztof Chojniak - profil Facebook

Piotrkowianie zwrócili uwagę, że wiele samochodów zaparkowanych w tym miejscu stoi przez długi czas. Zastanawiają się jak rozwiązać ten problem. Interpelację złożył w tej sprawie piotrkowski radny Jan Dziemdziora.

Skłoniło mnie to, że w kontakcie z mieszkańcami otrzymałem kilka postulatów zmierzających do tego, żeby spowodować na tym parkingu albo wymusić właściwą rotację. Żeby nie było tak że ktoś postawi samochód o godzinie 6.00 czy 7.00, pójdzie do pracy i wraca późnym popołudniem. Wtedy występuje blokada na tym parkingu, a zdaniem mieszkańców powinna być tam wymuszona swego rodzaju rotacja - mówi radny Jan Dziemdziora.

Dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Karola Szokalskiego zapytaliśmy czy będzie wprowadzony system ograniczający czas parkowania, np. poprzez parkometr jak na parkingach niektórych centrów handlowych lub wprowadzenie na tym obszarze strefy płatnego parkowania.

Na tę chwilę, miejsca parkingowe, które zostały tam przygotowane jako miejsca ogólnodostępne dla mieszkańców Piotrkowa oraz wszystkich osób chcących skorzystać z tego parkingu, nie będą w żaden sposób reglamentowane. Miasto nie prowadzi żadnych parkingów, które opierałyby się o tak zwane biletomaty, natomiast rzeczywiście są strefy płatnego parkowania. W tym miejscu nie przewiduje się lokalizowania strefy płatnego parkowania. Rzeczywiście jest tak, że ten problem da się zauważyć. Jest tam kilka czy kilkanaście pojazdów, które parkują w sposób ciągły. Będziemy oczywiście to obserwować i rozmawiać z mieszkańcami. Jednak cel był taki, żeby rzeczywiście ułatwić możliwość parkowania w tym miejscu, żeby ten parking był parkingiem przede wszystkim ogólnodostępnym - mówi Karol Szokalski.

Szef piotrkowskiego ZDiUM zaznacza, że jeśli problem będzie się nasilać, zarząd dróg podejmie w tej sprawie odpowiednie działania.


Zainteresował temat?

6

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_greg ~goœć_greg (Gość)24.01.2023 15:59

Jak nie tam to gdzie? Może trzeba jeszcze jakiś parking wybudować ? Jeżeli ktoś dojeżdża do pracy np PKP, to gdzie ma auto zostawić. Nie ma bezpłatnych parkingów i to jest problem. Wszystko płatne nawet skrawki chodnika na POW. Ale kasa za parkowanie idzie na jakiś szczytny cel zapewne.

44


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)24.01.2023 16:36

A dlaczego z kostki?

12


wstyd ~wstyd (Gość)24.01.2023 13:53

Proszę i aktywność radnego wznowiona, a gdzie pan był jak szykowali janosikowy skok na bytowanie mieszkańców. Pan tak samo wydajny, jak prezes ciepłowni i wszyscy w zarządach spółek - w kolejce do kasy.

80


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)24.01.2023 13:50

Jeszcze na Mickiewicza powinni parkometr postawić

35


Rico45 ~Rico45 (Gość)24.01.2023 12:57

1 godzinka za free a później trzeba uiścić opłatę w zależności od czasu parkowania i problem z ludźmi parkującymi cały dzień sam się rozwiąże,bo będą szukać kolejnej darmochy w pobliżu,mówimy tu personelu z Poradni i pracowników Starostwa.
Nie ma kuzwa nic za darmo !
Płacimy wszyscy więc dlaczego inni mają mieć jakiekolwiek przywileje.

121


@ndzi ~@ndzi (Gość)24.01.2023 12:38

niech nie kombinują. po prostu szukają kiedyś tam nikomu nie przeszkadzało

40


szary pracownik ~szary pracownik (Gość)24.01.2023 09:09

to gdzie maja parkowac osoby ktore pracują ??????

147


Kursant ~Kursant (Gość)24.01.2023 12:07

Czy tam jest strefa ruchu?

41


Kurier ~Kurier (Gość)24.01.2023 12:06

Czy można za darmo parkować tam busy?

22


Nfz ~Nfz (Gość)24.01.2023 12:05

A pracownicy siódemek powinni dawać dobry przykład pacjentom jak żyć zdrowo i przychodzić pieszo do pracy.

120


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat