Advertisement
artykuł sponsorowany

Czy opłaca się wziąć auto na abonament? Sprawdź!

Wtorek, 14 marca 2023
W dzisiejszych czasach ciężko jest obyć się bez samochodu. Z uwagi na to, że nie każdego jest stać na zakup nowego pojazdu, coraz więcej osób rozważa opcję najmu samochodu, czyli tzw. auto na abonament. Czym jest ta forma wynajmu oraz jakie są jej najważniejsze zalety? Sprawdźmy!
Czy opłaca się wziąć auto na abonament? Sprawdź!

 

Auto na abonament – co to za usługa?

Samochód na abonament jest tak naprawdę opcją odpłatnego wynajmu długoterminowego pojazdu, na z góry ustalony okres lub bezterminowo. Oferta przypomina płatności cykliczne, jakie znamy z opłat abonamentowych za telefon, internet czy kablówkę. Co ważne, z opcji samochodu na abonament mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby fizyczne. Comiesięczne opłacanie określonej kwoty (czyli abonamentu) daje kierowcy możliwość korzystania z nowego auta na korzystnych warunkach.

 

Auto-abonament krok po kroku

Osoba zainteresowana samochodem na abonament w pierwszej kolejności określa czas użytkowania auta oraz szacowaną liczbę kilometrów do przejechania w ciągu roku. Dzięki tym wytycznym następuje dobranie i wyliczenie jak najkorzystniejszej raty wynajmu pojazdu. Kierowca w ramach umowy wynajmu zyskuje dodatkowo kompleksową obsługę samochodu. W jej skład wchodzą takie usługi, jak naprawy, przeglądy czy ubezpieczenia (OC, AC, NNW). 

 

Ważne! W opcji abonamentowej nie ma obowiązku wykupu samochodu po upływie terminu obowiązywania umowy. Najemca sam decyduje, czy chce przedłużyć umowę na kolejny okres.

 

Kto może skorzystać z wynajmu samochodu?

 Wynajem samochodu w opcji auto na abonament jest dużo prostszy i mniej sformalizowany niż np. leasing czy umowa kredytowa. Aby móc skorzystać z samochodu na abonament, należy spełnić trzy podstawowe warunki, do których należą:

  • ukończenie 18 roku życia,
  • udokumentowanie odpowiednich zarobków (czyli takich, aby najemcę było stać na płacenie co miesiąc rat w ustalonym terminie),
  • posiadanie pozytywnej historii kredytowej.

 

Jak skorzystać z auta na abonament?

Skorzystanie z wynajmu samochodu jest bardzo proste. Zainteresowany w pierwszej kolejności wybiera jeden z dostępnych modeli samochodów. Sam decyduje, jakiego auta potrzebuje i czy będzie to pojazd kompaktowy z podstawowym wyposażeniem, czy auto klasy premium. W dalszej kolejności wybiera wysokość opłaty startowej oraz określa, na jaki okres chce podpisać umowę. Na tym etapie określa się liczbę kilometrów, jaką z reguły kierowca pokonuje w ciągu roku.

 

Co ważne, to sam wynajmujący decyduje o rodzaju usług, jaki będzie obejmowała umowa. W ofercie auto na abonament zakres usług obejmuje zarówno pakiety podstawowe, jak i kompleksową obsługę samochodu. W pakietach rozszerzonych dostępna jest opcja wymiany opon czy obsługa serwisowa w wybranym przez siebie limicie kilometrów. Po pozytywnym rozpatrzeniu zamówienia wystarczy tylko podpisać umowę i odebrać auto.

Zalety auta na abonament

 

Możliwość korzystania z nowego auta

Jedną z najważniejszych zalet posiadania auta na abonament jest możliwość korzystania z nowego, bezawaryjnego pojazdu. W dzisiejszych czasach mało kogo jest stać na zakup nowego auta z salonu, a skorzystanie z opcji kredytowania samochodu stanowi duże obciążenie dla domowego budżetu. Opcja leasingowania auta jest natomiast dostępna tylko dla przedsiębiorców i często wiąże się z koniecznością wykupu auta po zakończeniu terminu obowiązywania umowy (np. gdy stan samochodu nie jest zadowalający).

Co istotne, auto na abonament będzie idealną opcją także dla tych, którzy potrzebują samochodu na już, a jednocześnie nie chcą lub nie są stanie wydać jednorazowo dużej sumy na zakup nowego pojazdu. Dzięki korzystaniu z auta na abonament kierowca ma też możliwość przetestować w stosunkowo krótkim czasie różne modele samochodów.

 

Niskie opłaty i niewielkie koszty na start

Drugą kluczową zaletą auta na abonament jest suma ponoszonych kosztów. Tak jak wspomniano wcześniej – nie trzeba wydawać jednorazowo dużej sumy na zakup pojazdu. Wynajem długoterminowy oznacza również niski wkład własny, ponieważ użytkownik pojazdu ustala model auta – a tym samym dopasowuje wysokość opłaty początkowej do swoich możliwości finansowych. 

Wynajem auta wiąże się też z niskimi comiesięcznymi ratami – są one porównywalne do raty leasingu czy kredytu, jednocześnie to właśnie ta opcja pozwala na korzystanie z lepszego samochodu. W cenie raty zyskuje się ponadto dodatkowe opcje, m.in. serwis pojazdu w wybranym limicie kilometrów, sezonową wymianę opon, koordynację likwidacji szkód, a także polisę ubezpieczeniową (OC, AC i NNW) z gwarancją niezmienności jej ceny podczas trwania umowy. 

 

Czy opłaca się wziąć abonament samochodowy?

 Kierowcy często zastanawiają się, czy auto na abonament będzie im się opłacać. Wynajem abonamentowy jest dobrą opcją dla kierowców, którzy poszukują pełnego komfortu oraz przewidywalności kosztów związanych z pojazdem. Auto na abonament pozwala na dopasowanie wysokości raty do możliwości finansowych użytkownika, a sam wynajem nie wymaga wykupu auta po upływie terminu obowiązywania umowy. Opłacanie comiesięcznej raty oznacza dostęp do nowego samochodu bez konieczności zakupu pojazdu. 

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat