Advertisement
artykuł sponsorowany

Co obejmuje autocasco i dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?

Poniedziałek, 27 lutego 2023
Co obejmuje autocasco? Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC? Jak wybrać odpowiednią ofertę ubezpieczenia AC? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.
Co obejmuje autocasco i dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu nie jest już luksusem, a właściwie koniecznością. Mimo to dla wielu osób pojazd tego rodzaju jest jednym z największych wydatków. Z tego powodu warto o samochód zadbać – nie tylko po to, aby był w idealnym stanie, ale również po to, aby go chronić przed ewentualnymi szkodami. Z tego powodu wielu kierowców decyduje się na wykup dodatkowego ubezpieczenia AC. Co obejmuje autocasco i dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?

Co obejmuje ubezpieczenie autocasco?

Autocasco to ubezpieczenie, które gwarantuje przede wszystkim ochronę na wypadek różnego rodzaju szkód, które zostały wyrządzone ubezpieczonemu pojazdowi. Standardowe ubezpieczenie samochodu AC obejmuje szkody, które powstały w wyniku – na przykład – wypadków komunikacyjnych, w tym kolizji i stłuczek, pożaru, zalania, przecieku cieczy, kradzieży czy uszkodzenia samochodu podczas kradzieży. Dodatkowo z autocasco można skorzystać w momencie, gdy mamy do czynienia ze szkodami powstałymi w wyniku działania sił przyrody – na przykład gradobicia, wichury czy powodzi.

Ile ogólnie kosztuje ubezpieczenie AC? Ostateczna cena jest uzależniona od pewnych czynników, a dokładniej od wartości pojazdu oraz zakresu ochrony. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w artykule opublikowanym na stronie https://www.wowpolisa.pl/p/ubezpieczenie-samochodu-od-gradu-ile-kosztuje-dlaczego-warto/36.html. 

Jakie są korzyści wynikające z wykupienia ubezpieczenia AC?

Jakie są korzyści wynikające z wykupienia ubezpieczenia AC? Ubezpieczenie autocasco pozwala na zminimalizowanie wszelkich kosztów naprawy samochodu w przypadku wystąpienia jakiejś szkody. Jest to ważne, ponieważ koszty naprawy mogą być bardzo duże, a nawet w niektórych przypadkach przewyższać wartość samego samochodu.

Z ubezpieczenia AC możemy skorzystać także w sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży naszego samochodu. A zatem zapewnia ochronę przed wszelkimi stratami, jakie wynikają właśnie z jego kradzieży. Jeśli zatem Twój samochód zostanie skradziony, będziesz mógł otrzymać odszkodowanie z ubezpieczenia AC. To świetna opcja, szczególnie jeśli wiesz, że w takiej sytuacji zdecydujesz się na zakup nowego pojazdu.

Jak wybrać odpowiednią polisę ubezpieczeniową AC?

Jak wybrać odpowiednią polisę ubezpieczeniową AC? Polecamy w pierwszej kolejności wejść na stronę wowpolisa.pl - porównywarka ubezpieczeń to najlepsze narzędzie, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób porównasz warunki oraz ceny różnych ubezpieczycieli, a następnie bez problemu wybierzesz najkorzystniejszą finansowo dla siebie ofertę.

Przy wyborze polisy AC warto zwrócić uwagę także na takie informacje jak zakres  ubezpieczenia, wysokość składki oraz sumy ubezpieczenia, limit czasowy i dodatkowe ubezpieczenia. W przypadku zakresu ubezpieczenia mamy na myśli to, aby zwrócić uwagę, czy interesująca nas polisa obejmuje wszystkie potrzebne nam zabezpieczenia. Jeśli natomiast chodzi o wysokość sumy i składki – im większa suma, tym większa będzie też składka, ale jednocześnie większy zakres ochrony. Koniecznie sprawdź, czy dane ubezpieczenie autocasco obejmuje cały rok, czy określony czas. Z dodatkowych ubezpieczeń mamy na myśli takie rozwiązania jak Assistance czy NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie autocasco, koniecznie zapoznaj się także z warunkami, jakie trzeba u danego ubezpieczyciela spełniać, aby otrzymać odszkodowanie. Niektóre towarzystwa wymagają na przykład przeprowadzenia przeglądu technicznego pojazdu jeszcze przed wykupieniem polisy. Wybierając ubezpieczenie autocasco, można rozszerzyć podstawowy poziom ochrony zapewniany przez ubezpieczenie OC. Warto więc znaleźć dla siebie atrakcyjną polisę AC, gdzie suma ubezpieczenia będzie na odpowiednim poziomie, aby w razie kradzieży samochodu czy pojawienia się konieczności likwidacji szkody towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło kierowcy pieniądze.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat