Burmistrz ma nowego zastępcę

Region Środa, 27 września 202322
W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sulejowie burmistrz Wojciech Ostrowski poinformował, kto zostanie jego nowym zastępcą. Wybór padł na Michała Gaczkowskiego, który zastąpi ustępującą ze stanowiska Małgorzatę Just.
fot.: FB Wojciech Ostrowski Burmistrz Sulejowa fot.: FB Wojciech Ostrowski Burmistrz Sulejowa

Burmistrz Sulejowa uzasadnił podczas sesji swój wybór.

Michał Gaczkowski był jednym z tych, którzy bronili naszego miasta przed toksycznymi odpadami. Jest mieszkańcem naszej gminy, jest młody i zaangażowany w wiele projektów, więc myślę, że jest to bardzo dobry krok. Jestem pewny, że nasza współpraca będzie bardzo owocna. Pan Michał obejmie swoje stanowisko 4 listopada, żebyśmy nie musieli organizować wyborów uzupełniających. Radny stanie się moim zastępcą, ale o swoim okręgu na pewno nie zapomni i ten okręg na pewno będzie reprezentowany – poinformował Wojciech Ostrowski.

 

Głos zabrał również nowy zastępca burmistrza.

To dla mnie ogromna duma i zaszczyt. Kiedy dostałem taką propozycję od burmistrza, w zasadzie nie wahałem się ani chwili, bo od 10 lat, gdy jestem w samorządzie, wiem, że ten samorząd daje mi drugie życie. Ta przygoda zaczęła się w 2012 roku, gdy wspólnie zrobiliśmy taki wielki zryw. Wtedy poczułem, że mamy pewną sprawczość, jako osoby, które ten protest poprowadziły. Później dostaliśmy się z Bartkiem Borkowskim, moim serdecznym przyjacielem, do Rady Miejskiej. Teraz Bartek jest przewodniczącym, ja jego zastępcą, a burmistrz od dwóch kadencji to też nasz serdeczny przyjaciel i mam do niego wielki szacunek. Mam dużo świeżych pomysłów, nie wiem, czy uda nam się je zrealizować w tak krótkim czasie, bo przed nami wiele wyzwań, ale jestem na to przygotowany – powiedział Michał Gaczkowski.

 

Podczas wtorkowej sesji radni podjęli szereg uchwał. Jarosław Miller, dyrektor Miejskiego Zarządu Komunalnego w Sulejowie poinformował też, że we wtorek, 26 września 2023 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zezwolił na użytkowanie nowego ujęcia i stacji uzdatniania wody w Uszczynie, co oznacza, że można już oficjalnie zakończyć tę inwestycję.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

6


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nico ~Nico (Gość)28.09.2023 10:51

A ja jestem ciekawy co na to obecny Pan Przewodniczący Rady Miejskiej? Wg. Mnie nie ma już szansy na kandydowanie w przyszłości na Burmistrza w tej Gminie. Panie Bartku, jak nastrój?

51


rodzina+ ~rodzina+ (Gość)28.09.2023 07:52

Jednym słowem wszystko w tak zwanej ,,rodzinie". Rodzina dla pokoleń ? Program ,,rodzina na swoim" też w gminie chyba dobrze działa patrząc na powierzenie funkcji dyrektora szkoły żonie pracownika burmistrza pomimo niewygrania konkursu i pomimo sprzeciwu rodziców i nauczycieli ?

101


Wapniorz ~Wapniorz (Gość)27.09.2023 20:46

Burmistrz nie ma tylko będzie miał od 4 listopada, aby uniknąć wyboru nowego radnego.W Radzie będzie 7 na 7 czas pokaże jak trzeba będzie to wykorzystać.I oczywiście kłamstwa bo nikt nigdy nie chciał w Sulejowie ,,toksycznych odpadów " ale za to ta sama grupa,, przyjaciół" skutecznie protestując wstrzymała budowę S12

131


go?ć_tutejszy ~go?ć_tutejszy (Gość)30.09.2023 09:43

Ta gmina to kpina

50


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)27.09.2023 18:59

A jaka sytuacja z burmistrzem jest w Rozprzy ? Jak tam zdrówko pana burmistrza ?

51


gosc13821 ~gosc13821 (Gość)28.09.2023 08:18

Już druga burmistrzowa wyleciała z hukiem?

110


his. ~his. (Gość)27.09.2023 13:18

A więc narodziła się nowa /stara/ tradycja. Wszyscy w kierownictwie gminy są przyjaciółmi. Na jak długo? Czas pokaże bo jak stanowi polska tradycja i w tzw. terenie również "przyjaźnie są ,ale nie trwałe. Jak by co panie burmistrzu to na "skargę" do znanego posła do...Warszawy. Pożalić się....On pomoże albo nie.

161


jak ~jak (Gość)27.09.2023 14:36

czy problem z płatnościami za ujęcie wody zostało już rozwiązane ?

130


Amarena ~Amarena (Gość)27.09.2023 20:41

Mam nadzieję że nie będzie jeździł do burmistrza z Rozprzy

12


stary lis ~stary lis (Gość)27.09.2023 20:09

Czyżby zbliżał się manewr jak za burmistrza Zarzyckiego ? Tylko czy wyborcy kupią to drugi raz ?

111


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat