Advertisement

Burmistrz Sulejowa z absolutorium

Strefa FMRegion Wtorek, 30 czerwca 202018
Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa uzyskał absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Za takim rozwiązaniem zagłosowało ośmiu radnych Rady Miejskiej Sulejowa, a siedmiu było przeciw.
Burmistrz Wojciech Ostrowski, fot. sulejow.pl Burmistrz Wojciech Ostrowski, fot. sulejow.pl

Jaki był ten miniony rok dla całej gminy Sulejów? Zdaniem burmistrza Ostrowskiego inwestycje zrealizowane w 2019 roku opiewały na ponad 7 milionów złotych. - Tutaj można być zadowolonym. Natomiast był to trudny rok i nie wszystko zostało zrealizowane. Dużo inwestycji było przygotowywanych. Mieliśmy świadomość, że dopiero rok 2020 i 2021 to będą lata inwestycji, na które dostaliśmy duże dotacje. I dlatego w ubiegłym roku musieliśmy na miarę naszych możliwości pilnować zadłużenia. Dziś możemy powiedzieć, że gmina Sulejów jest zadłużona na 15 milionów złotych, a gdy zostawałem burmistrzem była zadłużona na 14,5 mln zł. Ale byliśmy wtedy zadłużeni na 30%, a obecnie jedynie na 15% - podsumował burmistrz Wojciech Ostrowski.


Jak dodaje - dzięki zaoszczędzonym pieniądzom może ubiegać się o dotacje na przyszłe inwestycje, ponieważ dysponuje środkami, które są w stanie pokryć niezbędny wkład własny.


Zainteresował temat?

1

7


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.07.2020 20:18

Ledwo co 8 do 7. Świadczy o poziomie zarządzania Pana burmistrza

61


gość ~gość (Gość)01.07.2020 12:46

Sulejow to wstyd turystyczny regionu, potencjał ogromny a brak rozwoju. Tylko s12 natychmiast, wykorzystajcie ten ruch by kaske trzepać.

40


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga01.07.2020 10:31

DRAMAT. Wydawanie publicznych pieniędzy na nieprzemyślane inwestycje i zadłużanie budżetu .
Jeżeli uważacie ,e to jest co czym można się chwalić do życzę sukcesów.
Do państwa radnych - na braku wody popłyniecie razem z burmistrzem w najbliższych wyborach do basenu, na który wydaliście niepotrzebnie kupę forsy

Komentarz był edytowany przez autora: 01.07.2020 10:35

82


taa ~taa (Gość)01.07.2020 05:50

jedyny burmistrz któremu sie chce coś robić ,to co pozostawili po sobie poprzednicy ,,,,do tego czasu CZKAWKA sie odbija ,on chociaż ma wizje rozwoju i sukcesywnie to wdraża ,to że problemy w radzie ? zbyt wielu chciało władzy ,,,,

69


bercik ~bercik (Gość)01.07.2020 00:44

I znowu kłamstwo. Jak pan Ostrowski dochodził do władzy, to przez konta gminy nie przechodziło żadne badziewie typu 500+. W budżecie jest to ponad dwadzieścia milionów. Niby pieniądze gminne, ale tak naprawdę to pieniądze ludzkie i urzędowi nic do nich. Po co to kłamać? Bo ludzie nie myślący się zachłysną i będą bić brawa? Żenua.

54


gość ~gość (Gość)30.06.2020 22:39

Jak będą takie inwestycje jak te ekrany utrudniające włączanie się do ruchu to lepiej nie będzie. Stwarzają zagrożenie!!!

72


gość ~gość (Gość)30.06.2020 17:23

Co z tą kładką?Kiedy wytną te krzaki nad i w Pilicy? Nic się nie dzieje a mówjł że już wykonawca wchodzi z robotami.Jak naprawdę wygląda sprawa decyzji środowiskowej dla S12?Sprawdźcie to Panowie dziennikarze.

151


gość ~gość (Gość)30.06.2020 21:12

Żenada i wstyd.

42


gość ~gość (Gość)30.06.2020 19:32

Najgorszy wynik absolutorium w całym powiecie a może województwie

93