Burmistrz Sulejowa bez absolutorium

Region Wtorek, 29 czerwca 202177
Podczas wtorkowej sesji odbyło się głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium, które Wojciech Ostrowski przegrał jednym głosem. Za było 7 radnych, przeciw 8.
PrtSc youtube.com PrtSc youtube.com

- Nie wiem czy za dwa tygodnie ogłosicie referendum czy nie. Jest to wasza decyzja. Ale ja mam naprawdę tak dużo pracy, że muszę opuścić tę radę. Dzisiaj bycie tu dłużej w tej atmosferze, oj niedobrze, niedobrze i ciągła krytyka, nie ma dla mnie większego sensu.  Ja muszę ciężko pracować, być może czas mój w tej gminie już został policzony – powiedział po głosowaniu burmistrz Wojciech Ostrowski.

 

Rada Miasta może (ale nie musi) w takim przypadku podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza. Decyzja w tym zakresie pozostawiona jest do jej samodzielnego uznania. Co ciekawe Wojciech Ostrowski uzyskał wotum zaufania. Za było 8 radnych, przeciw 7.

 

(a)

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

3


Komentarze (77)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)07.07.2021 21:30

Ciekawa jestem jak teraz zachowa się ta, jak to nazwał Burmistrz "ósemka wichrzycieli" i czy zagłosują za referendum? Bardzo jestem ciekawa jak zagłosuje "Radny z Dobrej Wody? Czy będzie konsekwentny czy to będzie taki "krzykacz - RADNY BEZRADNY" i podkuli ogon, ciekawe?

00


ref ~ref (Gość)29.06.2021 13:52

pierwszy burmistrz któremu sie CHCIAŁO robić i dbać o gminę , niestety radni /stare/ rozdanie ,maja ogromne parcie na włądzę i takie efekty ,referendum należy zorganizować i mieszkańcy sami zadecydują

2023


do Radnego Marcina ~do Radnego Marcina (Gość)29.06.2021 20:52

Jak nie wiesz jak się brać za politykę to oddaj mandat radnego Komisarzowi Wyborczemu! No to teraz bez kozery mogę powiedzieć, że jesteś zdrajcą, bo zdradziłeś swojego promotora z wyborów! A takie mieliście razem plany! Teraz najlepsze co możesz zrobić, żeby zachować odrobinę twarzy to jak napisałem wyżej: napisz list do Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim i zrezygnuj! Komisarz nie będzie pytał o szczegóły, przyjmie oświadczenie o rezygnacji i będziesz wolnym człowiekiem! Do dzieła!

78


cooco ~cooco (Gość)01.07.2021 17:05

boi się wborcow

42


kontroler ~kontroler (Gość)30.06.2021 17:51

Jakąś kontrolę by przeprowadzić trzeba gościowi od tej buły na czarującej polance. Ile zajmuje i jaki czynsz za teren do gminy odprowadza? Zdziwicie się ....

62


SULEJOWIAK ~SULEJOWIAK (Gość)29.06.2021 23:51

pewnie Burmistrz zrezygnuje i będziemy mieć znowu takiego Baryłę,który nic dla miasta nie zrobił. Radni się ośmieszyli nie dając absolutorium, a szczególnie ci z Sulejowa (szczególnie nowa radna z PIS-u, która bez wyborów weszła do rady). Współczuję mieszkańcom łPodklasztorza, że mają radnego od 20 lat i nic dla nich nie zrobił (bo mu duma nie pozwala). Ośmieszył się także radny Marcin G., którego burmistrz wypromował. Dał się biedny zmanipulować tym ludziom, którym zależy na dobrym sprzedaniu działek na ul. Dobra Woda.Jednym słowem wszyscy w tej radzie ugrywają swoje prywatne interesy, a ludzie dają się nabrać. Prywatne interesy ukrócił Ostrowski, to trzeba było go upie...ć.

1411


gosc87 ~gosc87 (Gość)30.06.2021 15:23

tak to jest jak ktoś coś chce zrobić dla społeczności to starym wyjadaczom się nie podoba, postkomunistyczni figuranci ...

37


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)30.06.2021 16:43

A tak konkretnie to na ile już jesteśmy zadłużeni bo za Baryły był lament, że 14 mln czy coś koło tego ?

51


go?ć_. ~go?ć_. (Gość)29.06.2021 17:13

Tak się dzieje kiedy władze dostaną sklepikarz, mechanik i ... Szkoda znowu stata gwardia

75


Ewka ~Ewka (Gość)30.06.2021 12:28

Burmistrz działa, tylko trzeba sobie zadać pytanie czy te działania są niezbędne w życiu mieszkańców? Po co ta kładka? Za te miliony trzeba było zrobić ścieżkę rowerową do Piotrkowa, z 3 przystanki w razie deszczu, żeby się można było schronić. Ludzie potrzebują alternatywnych rozwiązań. Mają dość korków . Rowery, hulajnogi to było by coś! O braku wody nie wspomnę. Najlepiej wydać zakaz podlewania i po sprawie...

141


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat