IX wędrowny festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" przeszedł do historii. Wczoraj odbył się koncert finałowy.
Kończy się VI edycja "Skrzyżowań", czyli corocznych spotkań rzeźbiarzy w Piotrkowie.
Wystawa
Wczoraj ruszył piąty Festiwal kultury chrześcijańskiej "Nadzieja", który potrwa do niedzieli. W ramach Festiwalu w budynku starego Aresztu przy Wojska Polskiego otwarta będzie wystawa "Gruzja stara jak Biblia". Jednak to nie jedyna rzecz jaka łączyć będzie w tych dniach Piotrków i Gruzję.
Zaśpiewaj z Metanoią
29.08.2008 10:52
Wszystkie dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które chcą sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności wokalne, mogą to zrobić na próbach nowego zespołu “Mały gospel”.
Jabłeczna, Wysowa i Łozice w okolicach Białowieży – miejsca, gdzie zachwyca uroda polskiego krajobrazu i nieskazitelnej przyrody, gdzie życie płynie jakby spokojniej, ciszej, gdzie na każdym kroku spotyka się życzliwość, uśmiech i szczera gościnność. Trzy artystyczne spotkania z krajobrazami, w których dominują kopuły cerkwi, prawosławne krzyże stoją obok katolickich, a wiatr niesie śpiewną mowę mieszkańców tych ziem.
Dobra wiadomość dla miłośników "pstrykania" zdjęć. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie ogłasiło IV konkurs fotograficzny "Ziemia Piotrkowska-moja mała ojczyzna w obiektywie". Celem konkursu jest odkrycie i pokazanie ciekawych miejsc na terenie powiatu piotrkowskiego.
XVII Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej odbędzie się w dniach 14 – 17 sierpnia 2008 w Przedborzu i Górach Mokrych. W tym roku przypada 100. rocznica napisania Roty. W związku organizator, Towarzystwo im. Marii Konopnickiej oraz Miejski Dom Kultury w Przedborzu przygotowało specjalny program. Gwiazdą jednego z wieczorów będzie m.in Violetta Villas.
Skierniewickie środowisko widziane oczami tamtejszych artystów plastyków można oglądać od 12-ego lipca w Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie na wystawie pt. "Letnie klimaty".
Zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury podczas wakacji w ramach akcji „WYCIAGAMY DZIECI Z BRAMY - BAW SIĘ LATEM”.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: „POLSKA SZKOŁA PLAKATU” Na wystawie zaprezentowanych zostanie około 30 plakatów pochodzących z kolekcji Danuty i Jerzego Brukwickich. Wśród nich znalazły się prace uznanych artystów m.in..: Henryka Tomaszewskiego, Józefa Mroszczaka, Romana Cieślewicza, Jana Lenicy, Jana Młodożeńca, Franciszka Starowieyskiego, Waldemara Świerzego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat