ODA zaprasza na koncert jazzowy

Środa, 27 lutego 20134
Już 7 marca w Ośrodku Działań Artystycznych przy ulicy Sieradzkiej odbędzie się koncert jazzowy. Wystąpią: Marco Eneidi, Marek Pospieszalski, Michał Trela i Ksawery Wójciński. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
ODA zaprasza na koncert jazzowy

Marco Eneidi – saksofonista altowy, klarnecista Ur. 1956-11-01, Portland, Oregon (USA). Mimo, że Eneidi rozpoczął naukę gry w wieku 9 lat, a jego pierwszym instrumentem był klarnet, w okresie późniejszym grywał również na gitarze i basie, pozostaje w zasadzie muzycznym samoukiem. Jego droga do obecnego stylu prowadziła przez zespoły grające bluesa, muzykę taneczną, dixielandową, swingową i standardy jazzowe w tradycyjnym stylu. Muzyka prezentowana przez Eneidiego należy do świata free jazzu i swobodnej improwizacji, ale także w przypadku dużych składów, czerpie z doświadczeń tzw. improwizacji strukturalnej. W brzmieniu saksofonów pozostaje pod wpływem pierwszych swoich mistrzów, a zatem Colemana i Coltrane’a. Doszukać się można również powiązań z muzyką i sposobem gry Erika Dolphy’ego, jednakże Eneiidi gra zwykle zdecydowanie szybciej i posługuje się ostrzejszym brzmieniem.
www.marcoeneidi.com

Marek Pospieszalski – saksofonista, klarnecista. Syn saksofonisty Mateusza Pospieszalskiego. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od najmłodszych lat zafascynowany awangardą jazzową, muzyką improwizowaną oraz nowymi brzmieniami, otwarty na wszelkie muzyczne gatunki. Udziela się, współpracuje bądź współpracował z: eMPe3 MATEO POSPIESZALSKI PROJECT, WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET, Paweł Kaczmarczyk AUDIOFEELING BAND, Dennisem Gonzalezem, Yealls At Eeals, YeShe , GRAAL, YANINA FREE WAVE, PIOTR DAMASIEWICZ POWER OF THE HORNS, Januszem Stefanskim, Pawlem Jarzebskim, Maciejem Obarą, Jerzym Mazzollem, Rafałem Mazurem, Krzysztofem Knittlem, Igorem BOXX(SKALPEL), FISZ / EMADE, PEJA, HABAKUK, DAGADANA, DRUM FREAKS(Milo Kurtis, Anthimos Apostolis), PTASZYSKA, 2TM2,3, ARMIA, ZAKOPOWER

Michał Trela – Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich perkusistów jazzowych. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina (Bednarska) w Warszawie na wydziale Jazzu. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – Zakład Muzyki Jazzowej. Oryginalne elementy rzemiosła muzycznego, umożliwiają mu realizację pomysłów w diametralnie różnych stylistycznie projektach.Współtwórca projektów: „ERASE” Creative Improvised Music Art /Society/,Damas & Trela „First Exit”, „ESCAPE Art Quintet”, Maciej Obara Trio Electrically, Special Project „Loeffel”W swojej karierze współpracował z takimi muzykami jak: Zbigniew Wegehaupt, Piotr Baron, Ryszard Borowski, Janusz Brych, Piotr Rodowicz, Marcin Małecki, Piotr Zabrodzki, Piotr Damasiewicz, Gerard Lebik, Adam Pindur, Maciej Garbowski, Ove Volquartz, Marek Kądziela, Maciej Obara i inni.
    
Ksawery Wójciński – kontrabasista, kompozytor, improwizator. Przez jednego ze swoich profesorów nazwany niegdyś z czułością „Nikiforem kontrabasu”. Jest absolwentem Bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Aktywnie uczestniczy w życiu polskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentując z brzmieniem i forma. Współpracował w ramach rożnych projektów z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Markiem Tokarem, Tomaszem Duda, Robertem Raszem. Współzałożyciel kwartetu / sekstetu Emergency oraz kwartetu Hera. Nagrywał m.in. z Wacławem Zimplem, Robertem Kusiołkiem, Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem i Antonem Sjarowem.


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

szeryf ~szeryf (Gość)01.03.2013 00:59

"Piotrkowianin" napisał(a):
A jak pisać "przy ulicy Sieradzkiej" albo "Uniwersytet Łódzki"? W obu tych nazwach również występują przymiotniki, ale są one częścią nazwy własnej, czego nie da się powiedzieć o Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.


Brawo, bardzo odkrywcze, jak na to wpadłeś? Ale jeśli już chcesz komuś te oczywistości tłumaczyć, to tłumacz autorowi (zapewne autorce) tekstu, a nie mnie. Pisałem przecież, że jako przymiotnik "bydgoski" należy napisać małą literą. Słowo to nie jest częścią nazwy uczelni, więc jest zwykłym przymiotnikiem, który należy pisać małą literą. Nie popełniłem żadnego błędu, a ty obrażasz mnie pisząc, że nie wiem w którym kościele dzwonią. Następnie popisujesz się "wybitną" wiedzą oczywistą dla każdego, kto skończył podstawówkę (no może oprócz autorki tekstu).

00


szeryf ~szeryf (Gość)01.03.2013 00:47

"Piotrkowianin" napisał(a):
Wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele.


Nie wiem o co ci chodzi. Sam napisałeś, że słowo "bydgoski" nie jest częścią nazwy uczelni, więc potwierdzasz moją rację.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga28.02.2013 09:53

"szeryf" napisał(a):
Błąd ortograficzny: w wyrażeniu "bydgoskiej Akademii Muzycznej" słowo "bydgoski" należy napisać małą literą, bo to przymiotnik.

Wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. A jak pisać "przy ulicy Sieradzkiej" albo "Uniwersytet Łódzki"? W obu tych nazwach również występują przymiotniki, ale są one częścią nazwy własnej, czego nie da się powiedzieć o Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

00


szeryf ~szeryf (Gość)28.02.2013 01:26

Błąd ortograficzny: w wyrażeniu "bydgoskiej Akademii Muzycznej" słowo "bydgoski" należy napisać małą literą, bo to przymiotnik.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat