W dobie zbliżającego się kryzysu to kiepska wiadomość dla rodziców ponad tysiąca sześciuset piotrkowskich przedszkolaków. Wczoraj - jednogłośnie - piotrkowscy radni radykalnie podnieśli stałą opłatę za pobyt dziecka w gminnym przedszkolu. Radykalnie, bo z 12 do 15 proc. najniższego krajowego wynagrodzenia, które wzrośnie od stycznia. Wtedy też zacznie obowiązywać nowa opłata wynosząca 191 złotych.
Budynek przy Dmowskiego 38 nie będzie przejęty przez szkołę, a zostanie wystawiony do sprzedaży w przetargu - władze miasta podtrzymują swoją wcześniejszą decyzję.
Uczniowie gimnazjum i liceum Rawita w Piotrkowie od wtorku nie chodzą do szkoły. Dyrekcja placówki zawiesiła zajęcia aż do końca tygodnia. Oficjalnym powodem jest rzekoma "naprawa kaloryferów". Wizyta naszych reporterów, którzy sprawę próbowali wyjaśnić na miejscu, w gabinecie dyrektorki, wywołała wyraźne zdenerwowanie.
Fiaskiem zakończyła się rozprawa pojednawcza w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim pomiędzy 25 nauczycielkami ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie i ich koleżanką z pracy, która oskarżyła kobiety o zniesławienie i pomówienie.
Bezprecedensowy proces rozpocznie się dziś w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim. Na ławie oskarżonych zasiądzie 25 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie, którym sprawę wytoczyła koleżanka z pracy.
Psychoza strachu i spirala podejrzliwości zapanowały w małej podstawówce w podpiotrkowskim Bogdanowie (gm. Wola Krzysztoporska). Powodem wzajemnej nieufności jest mały dyktafon, który - włączony - wypadł z płaszcza nauczycielki, która podczas przerw zawsze wychodziła z pokoju nauczycielskiego.
Ponad stu pracowników oświaty zostało wczoraj, z okazji Dnia Nauczyciela, uhonorowanych nagrodami prezydenta miasta w wysokości 3 tys. zł. Wśród nagrodzonych, obok dyrektorów i nauczycieli, po raz drugi znaleźli się pracownicy administracji, m.in. woźne, sprzątaczki, księgowe.
Prezydent Bełchatowa podpisał umowę ze Szkołą Główną Handlową na realizację dwuletniego cyklu szkoleń dla bełchatowskich urzędników w ramach projektu "Profesjonalny urzędnik-nowoczesna administracja". Koszt zadania to milion sześćset tysięcy złotych.
Lodowate grzejniki przez ponad tydzień były codziennością uczniów podstawówki przy ul. Szmidta, do której wraz z pierwszym dzwonkiem weszli robotnicy. To za ich sprawą, czyli gruntownej modernizacji stołówki i szkolnej kuchni, w których wymontowano kaloryfery, temperatura w salach lekcyjnych spadła do 18 stopni.
Uczniowie w piotrkowskich liceach nie rezygnują z katechezy. Niektórzy deklarują nawet chęć uczestniczenia w większej ilości zajęć nauki religii. To stanowisko odmienne od poglądów młodzieży z większych miast Polski.