Rewolucyjny pomysł zostawania w kozie po lekcjach robi furorę w Bełchatowie. Przyjął się już w Gimnazjum nr 3, gdzie najbardziej leniwi uczniowie pod okiem nauczycieli odrabiają lekcje.
Podający kawę robot, dostarczony przez firmę Haering, będzie jedną z atrakcji jutrzejszych 9. Piotrkowskich Targów Edukacyjnych "TPS 2009". W targach, które odbywają się pod patronatem "Polski Dziennika Łódzkiego", weźmie udział ponad 30 wystawców, przede wszystkim szkoły ponadgimnazjalne oraz wyższe. Zobaczyć ich ofertę przyjdą uczniowie trzecich klas gimnazjów.
Opłata za pobyt dziecka w piotrkowskich przedszkolach samorządowych, mimo nadziei wielu rodziców, nie zmniejszy się. Zaproponowaną przez radnych Lewicy obniżkę czesnego (z 15 na 13 procent najniższej krajowej) odrzucili podczas wczorajszej sesji radni Prawicy Razem i klubu RiG.
Czy posłać sześciolatka do szkoły, czy raczej przedłużyć mu dzieciństwo? Przed takim wyborem staną rodzice już w przyszłym roku szkolnym. Z kolei już za 3 lata obowiązek szkolny obejmie wszystkie sześciolatki. Czy czeka nas rewolucja w systemie oświaty? Czy na tę rewolucję przygotowane są piotrkowskie szkoły i przedszkola?
Do pracy w służbach mundurowych chciałby swoich uczniów przygotowywać Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach. Od września - jeśli powiedzie się nabór - mają tam działać klasy policyjna i wojskowa. Obie, gotowe na przyjęcie 35 osób każda, będą klasami liceum ogólnokształcącego.
Likwidacja zerówek i sześciolatki do szkoły - to najważniejsze ze zmian, które zakłada nowa ustawa o systemie oświaty. Dokument obecnie czeka na podpis prezydenta.
Grupa radnych Platformy Obywatelskiej i klubu Lewica w radzie miasta wystąpiła o uchylenie uchwały o sprzedaży budynku przy ulicy Dmowskiego 38, o przejęcie którego starała się dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie.
„Z uwagi na występującą na terenie całego miasta wszawicę, proszę wszystkich rodziców o systematyczne kontrolowanie głów dzieci w celu zachowania odpowiedniej profilaktyki” – czytamy w informacji umieszczonej na drzwiach jednego z piotrkowskich przedszkoli.
Wszy w szkołach i przedszkolach – problem, z którym zetknął się niemal każdy z nas. Dziś nadal jest to krępująca sprawa, do której wstyd się przyznać.
Czy Rada Miasta w Piotrkowie złamała prawo, podejmując uchwałę w sprawie sprzedaży w przetargu budynku przy ul. Dmowskiego? O przekazanie obiektu bezskutecznie zabiegała dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Pokazy filmów, zdjęć, konferencje – to tylko kilka spośród wielu inicjatyw piotrkowskiego Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego w Piotrkowie w ramach obchodów tysiąclecia Litwy. I chociaż wydawałoby się, że stąd na Litwę daleko, to wspólne korzenie dają o sobie znać. Obok Warszawy, Torunia, Wrocławia nasze miasto włączyło się w obchody tysiąclecia Litwy.