Odebranie piotrkowskim szkołom Rawita uprawnień szkoły publicznej sugeruje piotrkowska delegatura Kuratorium Oświaty. Adresatem sugestii jest KO w Łodzi, bo to tam zostanie podjęta ostateczna decyzja. Trafiły tam już protokoły kompleksowej kontroli Rawity przeprowadzone przez wizytatorów z Piotrkowa.
Wykorzystywane od pół wieku kuchnie węglowe znikną wreszcie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie. Remont schodów i szatni zaplanowano w SP nr 11, toalet w SP nr 12, a sal lekcyjnych w SP nr 16. Gimnazjum nr 1 czeka remont sali gimnastycznej. Na wakacyjne prace w szkołach i przedszkolach miasto przeznaczyło 2 mln 136 tys. złotych.
Do piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty docierają kolejne niepokojące sygnały na temat poziomu nauczania w niepublicznych szkołach Rawita w Piotrkowie.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie zapraszają na uroczyste obchody 120-lecia szkoły.
700 tysięcy złotych, a także dożywotnią rentę w wysokości 1.600 zł miesięcznie muszą zapłacić 16-letniej Dominice Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim oraz Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, który stwierdził, że tomaszowska szkoła i łódzki szpital są winne tragedii dziecka i jego rodziny.
Studenci i pracownicy największych wrocławskich uczelni zawitali wczoraj do Piotrkowa, gdzie na placu Pofranciszkańskim, na zainscenizowanym wrocławskim rynku, zachęcali uczniów piotrkowskich szkół do studiowania we Wrocławiu.
Senat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, podczas wczorajszego posiedzenia przyjął uchwałę dotyczącą Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Piotrkowie.
Około 2 zł 17 groszy zapłacą rodzice za każdą godzinę, którą dziecko spędzi w przedszkolu powyżej podstawy programowej. W piotrkowskich przedszkolach bezpłatne godziny wyznaczą dyrektorzy placówek. Prawdopodobnie będą obowiązywać między 8 a 13-stą.
Uniwersytet Medyczny zawiesza na rok rekrutację studentów w Piotrkowie. Taką decyzję przedstawił dziś rektor uczelni - Paweł Górski, po spotkaniu z prezydentem miasta. Oznacza to, że od października nie będą przyjęci nowi studenci.
Dowożenie autokarem, busem lub częściowa refundacja kosztów dojazdów na zajęcia w Łodzi - to jedyna konkretna propozycja, jaką złożyli wczoraj wstępnie studentom likwidowanego Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Piotrkowie przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.