Grześ jest inteligentny, wrażliwy, nieśmiały, poziomem intelektualnym znacznie przewyższa rówieśników. Bywa impulsywny. Kiedy miał 3,5 roku zrobił pierwszy krok na drodze edukacji. Poszedł do przedszkola. Jednak po roku został z niego wyrzucony...
Piotrków miał dostać 8 milionów dofinansowania na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Unijne miliony jednak nas ominą, ponieważ zarząd województwa, instytucji pośredniczącej przy podziale środków, skreślił nas z listy projektów kwalifikujących się do dofinansowania.
Na razie delegacja z Akademii im. Jana Długosza z Częstochowy odwiedziła Bełchatów, by zorientować się w ewentualnych możliwościach założenia tu filii. - Są zainteresowani uruchomieniem studiów dziennych - zdradza Janusz Mękarski, wiceprezydent Bełchatowa. - Myślą o kierunkach, które nie wymagają laboratoriów, np. o wychowaniu fizycznym. A Bełchatów ma dobrą bazę sportową i lokalową.
Coraz więcej trzynastoletnich matek w Piotrkowie, chociaż mówi się o coraz większej świadomości młodych ludzi i łatwym dostępie do wiedzy (często z Internetu). Jak w piotrkowskich szkołach realizowany jest przedmiot wychowanie do życia w rodzinie? Czy to spełnianie kryterium kuratorium, naiwne pogadanki czy cenne rady na dorosłe życie?
Jakie będą podręczniki, a także program nauczania w szkołach po wprowadzeniu reformy od września bieżącego roku? Nauczyciele, rodzice i uczniowie będą mieli okazję się o tym przekonać podczas VIII Targów Wydawnictw Edukacyjnych, które odbędą się 18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Belzackiej 104/106. Organizatorem imprezy jest Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie.
Nie będzie 8 mln zł dotacji na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Mimo pozytywnej oceny merytorycznej piotrkowskiego wniosku, marszałek województwa, który ma ostateczny głos przy podziale unijnych pieniędzy, nieoczekiwanie zmienił kolejność projektów, wytypowanych do dofinansowania.
To na pewno dobra informacja dla rodziców piotrkowskich przedszkolaków. Okazuje się, że opłata stała za przedszkola została uchwalona nielegalnie. Służby prawne wojewody łódzkiego uznały, że postanowienia zawarte w tej uchwale podjęte zostały z istotnym naruszeniem prawa.
W Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu odbyły się szkolne eliminacje I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Organizatorem konkursu są SGGW w Warszawie, Redakcja ogólnopolskiego miesięcznika „Agromechanika”, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Czy opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu piotrkowski samorząd wyliczył niezgodnie z prawem? Jeśli potwierdzą się nieoficjalne na razie informacje, rodzice przedszkolaków w Piotrkowie mogą wkrótce płacić za pobyt dziecka w placówce nawet o ponad 100 zł mniej. Tak przynajmniej przekonuje Konrad Czyżyński (PO), wicekurator oświaty i radny miejski, który wątpliwościami co do legalności uchwały rady miasta (z 26 listopada 2008) wprowadzającej spore podwyżki w piotrkowskich przedszkolach, podzielił się ze służbami prawnymi wojewody.
Służby prawne wojewody łódzkiego nie dopatrzyły się naruszenia prawa przy podejmowaniu uchwały o sprzedaży budynku przy ul. Dmowskiego. Uchwałę zaskarżyli radni lewicy.