Parlament studentów staje w obronie żaków z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Na wakacyjne prace w szkołach i przedszkolach piotrkowski Urząd Miasta wyłożył 2 miliony 136 tysięcy złotych. Wśród placówek, w których zaplanowano modernizację, znalazły się podstawówki, zespoły szkół ponadgimnazjalnych oraz licea. O prowadzonych remontach informuje rzecznik prezydenta miasta – Błażej Torański.
Wszyscy, którzy chcą zdobyć zawód technika rolnika, technika logistyka, bądź technika bhp powinni skorzystać ze specjalnej możliwości, które stwarza Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie, placówka publiczna o kilkuletnim doświadczeniu w prowadzeniu szkół dla dorosłych oferująca bezpłatne wykształcenie.
- Ogromnym szokiem i zaskoczeniem było dla władz uczelni pismo Pani Minister Kudryckiej o wszczęciu postępowania w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie największej, z 15-letnią historią, niepublicznej uczelni w Polsce. Uczelni, która decyzją tej samej Pani Minister kilka miesięcy temu za osiągnięcia naukowe i zdobywanie kolejnych uprawnień otrzymała status Akademii dołączając do grona nielicznych, prestiżowych Akademii w kraju - czytamy w oświadczeniu prof. dr hab. Andrzeja Nowakowskiego, Rektora Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Resort szkolnictwa wyższego stawia pod ścianą łódzką Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną. Jeśli uczelnia nie zlikwiduje kilkudziesięciu swoich ośrodków, w których nielegalnie kształci studentów, sama zniknie z uczelnianej mapy Polski. O swój los drży ponad 30 tysięcy studentów łódzkiego giganta, największej prywatnej uczelni w kraju.
W 10 piotrkowskich szkołach zostaną zainstalowane kamery. Na ten cel udało się pozyskać ponad 102 tysiące złotych ze środków zewnętrznych.
Czy w prywatnych szkołach Rawita (gimnazjum i liceum), które mają uprawnienia szkoły publicznej, fałszowano dokumenty, na przykład arkusze ocen? Takie podejrzenia ma Kuratorium Oświaty i właśnie poinformowało o nich Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie.
Po raz kolejny pełnoletni uczniowie, rodzice lub opiekunowie uczniów niepełnoletnich mogą ubiegać się o pomoc w charakterze socjalnym. Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta uchwalono nowe progi dochodowe i sposób obliczania zasiłków. W efekcie potrzebujący uczniowie dostaną większe stypendia.
Karol, dzięki uczestnictwu w tegorocznym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej, zwolniony był z egzaminu maturalnego z matematyki. Bez problemów dostanie się na studia. Pozostali członkowie koła matematycznego również odnoszą sukcesy. Wszystko dzięki opiekunowi grupy – Pawłowi Kwiatkowskiemu, który z zamiłowania od kilku lat poszukuje talentów i krok po kroku rozwija wśród uczniów matematyczne zdolności.
W poprzednim numerze “TT” informowaliśmy naszych czytelników o działalności okienka dla palaczy, które funkcjonowało w bramie jednej z kamic przy ul. Próchnika w Piotrkowie, gdzie można było kupić papierosy po 40 groszy za sztukę.
Po naszej interwencji okienko przestało funkcjonować, a całą sprawę usiłowała nam wyjaśnić rodzina zajmująca się sprzedażą.