Kilka miesięcy temu wykorzystał seksualnie 9-letniego chłopca. Teraz, decyzją sądu, wyszedł na wolność. Sąsiedzi 18-latka z Woli Krzysztoporskiej boją się o swoje dzieci i proszą o pomoc.
Nielogiczne zmiany tras, mniej kursów i bezsensowne godziny objazdów – tak część piotrkowian ocenia wprowadzony z końcem sierpnia nowy rozkład jazdy kursowania autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie. Mieszkańcy apelują o szybkie wprowadzenie korekt, bo w wielu przypadkach nowy rozkład znacznie komplikuje im życie. Urzędnicy zbierają uwagi i zapowiadają ulepszenia.
W województwie łódzkim są 54 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 3 z nich dotyczą mieszkańców powiatu piotrkowskiego. W radomszczańskim i opoczyńskim chore są po 3 nowe osoby, a w bełchatowskim i tomaszowskim po 1.
W Piotrkowie Trybunalskim zakończyła się akcja mycia i dezynfekowania wiat przystankowych należących do miasta. Zadanie objęło swoim zasięgiem blisko 100 takich miejsc.
Blisko 100 wiat przystankowych w Piotrkowie zostanie zdezynfekowanych. Prowadzone prace mają ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Jedno z najsłynniejszych zdjęć z Powstania Warszawskiego, dziś uznawane niemal za powstańczą ikonę, powstało 13 sierpnia 1944 roku i przedstawia ślub sanitariuszki Alicji Treutler ps. „Jarmuż” i podchorążego Bolesława Biegi ps. „Pałąk”. Sakramentu młodej parze w murach zrujnowanej kaplicy Szpitala Dzieciątka Jezus udzielał ksiądz Wiktor Potrzebski ps. „Corda”. Niewielu piotrkowian wie, że duchowny ten, zanim został w Warszawie w czasie II wojny światowej kapelanem śródmiejskich oddziałów Armii Krajowej, przez sześć lat związany był z naszym miastem. To on zakrzewił wśród piotrkowskiej młodzieży wędrówki po Karpatach i przeprowadził prace konserwatorskie jezuickiej świątyni...
1 sierpnia, 76 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Piotrków także uczcił pamięć tego zrywu niepodległościowego.
W dniu kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w godzinach wieczornych i nocnych piotrkowski Zamek Królewski ozdabiać będzie iluminacja świetlna w barwach narodowych.
1 sierpnia o godzinie 17.00 w całym mieście zawyją syreny. Będzie to hołd dla bohaterów walczących o wolność ojczyzny w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego.
W sierpniu Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową ekspozycją, prezentowaną na parkanie muzealnym, która poświęcona została mieszkańcom Piotrkowa uczestniczącym w powstaniu warszawskim. Biogramy bohaterów zostały opracowane przez doktora Piotra Stanka z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach – Opolu.