Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło we wtorek po północy na drodze S8.
Została oddana do użytku w grudniu 1989 roku, teraz po 30 latach istnienia zostanie całkowicie przebudowana. Prace na odcinku "A" (Węzeł Tuszyn - Piotrków Trybunalski) autostrady A1 ruszyły na dobre, a to oznacza zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia dla kierowców.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z nową wystawą czasową zatytułowaną „Za Waszą i Naszą wolność. Sojusz Piłsudski – Petlura 1920”. Ekspozycja ta została przygotowana przez redakcję „Kuriera Galicyjskiego” we Lwowie. Wystawa jest w Polsce mało znana. W 2016 roku w Sejmie odbył się jej wernisaż.
Egzamin gimnazjalny już za nami, w poniedziałek swój egzaminacyjny maraton rozpoczęli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. W Piotrkowie zdaje go 719 uczniów.
Planują pokonać rowerami w ciągu 8 dni ok. 2000 kilometrów, aby wziąć udział w uroczystości odsłonięcia Pomnika Lotników Polskich, którzy uczestniczyli w operacji lądowania aliantów na francuskim wybrzeżu 75 lat temu. Dzięki tej akcji planują zdobyć też pieniądze na badania profilaktyczne. W ubiegłym roku „zdobyli” Monte Casino.
Martyna Nowak, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie zajęła I miejsce w międzynarodowym konkursie „Nowe Spojrzenie” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej w mieście partnerskim Piotrkowa Trybunalskiego - Kostromie.
Dwie tablice turystyczne z opisami zabytków stanęły w Wolborzu. W sumie będzie ich kilkanaście. System informacji turystycznej powstał przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza z Urzędem Miejskim.
Joanna Kopcińska, rzecznik prasowy rządu zadeklarowała budowę S12 i pogłębienie Pilicy. Minister gabinetu Mateusza Morawieckiego udzieliła w niedzielę wywiadu Radiu Strefa FM. Jak podkreśliła matury na pewno się odbędą.
W sobotę Sojusz Lewicy Demokratycznej świętował swoje 20-lecie. Przez lata partia ta miała silną pozycję także w Piotrkowie i regionie piotrkowskim. Obecnie jednak nie ma żadnego posła. Także żaden z jej przedstawicieli nie zasiada w Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Punktualnie o godzinie 10.00 wystrzałem z armaty na Rynku Trybunalskim rozpoczęła się w sobotę, 13 kwietnia, gra miejska „Zaginione rodały”, zorganizowana przez Stowarzyszenie HARC. Na starcie zabawy stanęło ponad sto osób. Wszyscy oni chcieli zmierzyć się z zagadkami golema, rozwiązać łamigłówki logiczne zapisane specjalnym szyfrem, a przede wszystkim uciec przed hersztem bandy Finkelsteinem i odnaleźć legendarny piotrkowski artefakt. Najlepszym okazał się patrol „Opryszki”.