Artykuły do tagu: harc

Szymon Hołownia przekazał flagi harcerzom z Zarzęcina
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał harcerzom obozującym w Zarzęcinie nad Zalewem Sulejowskim flagi państwowe, które mają symbolizować pojednanie i współpracę. W wydarzeniu udział brała harcerka, a jednocześnie Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Katarzyna Nowakowska.
Harcerski piknik rodzinny we Włodzimierzowie
W niedzielę (09.06.2024) na terenie stanicy przy ulicy Łęczyńskiej we Włodzimierzowie spotkali się reprezentanci 37. gromady zuchowej "Wilczki" z Włodzimierzowa, 37. drużyny harcerskiej "Wilki" z Przygłowa oraz ich bliscy. Rodzinny piknik przyciągnął mieszkańców licznymi atrakcjami oraz ciekawą ofertą gastronomiczną przygotowaną przez harcerzy.
Harcerze świętowali 35-lecie szczepu Matecznik
Jubileusz 35-lecia I Środowiskowego Szczepu "Matecznik" odbył się w sobotę (11.05.2024). Biwak zlotowy w stanicy harcerskiej Trzy Morgi przyciągnął nie tylko harcerzy z Piotrkowa i powiatu. Wspólna zabawa i świętowanie skusiły całe rodziny harcerskie.
Mirosław Świech pomagał wszystkim potrzebującym. Teraz sam potrzebuje pomocy
Trwa publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz Mirosława Świecha. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i aktywnych wolontariuszy w Piotrkowie Trybunalskim nie poddaje się i chce wrócić do pomagania innym. Aby wrócić do aktywności wolontariackiej, Mirosław Świech potrzebuje specjalnej protezy.
Zuchy i harcerze świętowali na piotrkowskim rynku
Dzień Myśli Braterskiej tradycyjnie odbywa się na całym świecie 22 lutego. Jak co roku to święto celebrowali także piotrkowscy harcerze. W związku z tym spotkali się w Rynku Trybunalskim.
Wolontariusz Roku 2023 wybrany
Na co dzień nie wysuwają się na pierwszy plan, pomagając innym, ale tym razem przyszedł czas, aby pokazać ich szerokiej publiczności. Wolontariusze z Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego zostali uhonorowani podczas wtorkowej gali "Wolontariatu 2023" organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "HARC". Gala odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie.
Głosowanie wystartowało
17 osób zgłoszonych przez różnorakie organizacje i dwa tytuły. Poznaliśmy listę osób nominowanych do tytułu "Wolontariusz Roku" oraz "Wolontariusz Publiczności". Głosowanie w tym drugim plebiscycie już wystartowało.
Plebiscyt na Wolontariusza Roku
Już po raz kolejny w Piotrkowie zorganizowany zostanie plebiscyt na Wolontariusza Roku. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Harcerze posprzątali mogiły żołnierzy
Od kilku dobrych lat piotrkowscy harcerze odwiedzają cmentarz wojskowy, aby posprzątać mogiły żołnierzy.
Przenieśli się w czasy powstania styczniowego
Kolejna Gra Miejska w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowana przez Stowarzyszenie HARC we współpracy z piotrkowskim Archiwum Państwowym za nami. Tym razem wzięło w niej udział ponad sto osób, którym niestraszne były historyczne zagadki. Uczestnicy podkreślali, że organizacja tegorocznej zabawy stała na wysokim poziomie, między innymi przez wzgląd na staranne przygotowania wielu osób.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat