Jakiś czas temu w Piotrkowie pojawiły się przy przejściach dla pieszych żółte pasy umieszczone na chodnikach blisko krawędzi. Wielu zadawało sobie pytanie, co one oznaczają? Jak się okazało, są to “pasy bezpieczeństwa” przeznaczone dla osób słabowidzących. Czy są one pomocne? Pojawiły się opinie, że ze względu na złe rozmieszczenie – nie pomagają.
Przegrał zakład, teraz musi pokonać 180 km ze Strykowa do Kamieńska i z powrotem. Wiceminister infrastruktury Radosław Stępień jechał m.in. przez Piotrków i powiat piotrkowski. Nam udało się go spotkać w Rozprzy.
Okazuje się, że przy budowie ronda u zbiegu ulic Zalesickiej, Przedborskiej, Świerczowskiej w Piotrkowie nie obyło się bez ofiar. Pierwszą z nich jest Zdzisław Abratkiewicz, którego dom został uszkodzony przy okazji prac rozbiórkowych.
Aby nasz wypoczynek zakończył się bezpiecznie na drogach zostanie zwiększona ilość policyjnych patroli.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i magazyn „Nurkowanie” zapraszają na wystawę fotografii podwodnych „Ekspedycja Schleswig – Holstein – wyprawa na pancernik – Estonia 2008”. Ekspozycja dostępna będzie do 30 września.
W środę na terenie oczyszczalni ścieków prezydent Krzysztof Chojniak podpisał umowę z konsorcjum firm Biuro Usług Inwestycyjnych Ciechański & Haładaj Sp. j. z Łodzi oraz Tebodin SAP-Projekt Sp. z o.o. z Warszawy, które będą pełniły rolę Inżyniera Kontraktu dla Projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”, stanowiącego część Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” wspólnotowej pomocy strukturalnej w ramach Funduszu Spójności.
Przeszłość i teraźniejszość w stosunkach Polski i Rosji w świetle obchodów 90. rocznicy “cudu nad Wisłą” będzie tematem wykładu profesora Józefa Szaniawskiego.
Temat nowego budynku ośrodka kultury w Sulejowie od wielu lat pojawiał się i... znikał. Teraz jednak wszystko jest na dobrej drodze, by takie miejsce wreszcie powstało.
Z zewnątrz kamienica wygląda jak nowa. Gorzej w środku. Schody wyremontowane do połowy, brak barierek, poręcz trzyma się na jednym gwoździu...
Czy warstwa świeżej farby wystarczy, aby ogrodzenie stadionu miejskiego nie rozsypało się? Niedawno informowaliśmy o stanie płyty remontowanego stadionu Concordii, która podczas gwałtownych ulew zmienia się w staw. Okazuje się, że nie tylko płyta boiska wzbudza kontrowersje, wewnętrzne ogrodzenie rozdzielające murawę od trybun jest już mocno nadszarpnięte przez czas, dlatego zamiast niego powinna się tam pojawić nowa siatka, tymczasem ogrodzenie zostanie tylko pomalowane.