Kierowcy nagminnie i znacznie przekraczają prędkość na budowanej w naszym regionie autostradzie A1. Samochody często poruszają się dwukrotnie szybciej niż jest to dozwolone.
30 czerwca w godzinach przedpołudniowych zostanie zamknięty dla ruchu przejazd przez budowaną autostradę A1 ulicą Twardosławicką w Piotrkowie Trybunalskim. Ma to związek z kolejnym etapem budowy trasy.
Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w sobotnie popołudnie na remontowanym odcinku autostrady A1. Na miejscu pracują dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Piotrkowie.
W związku z kolejnym etapem budowy autostrady A1 Tuszyn – granica województwa, w Stobiecku Szlacheckim na 440. kilometrze drogi nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Zlikwidowane zostało tymczasowe rondo u zbiegu z drogą powiatową Wierzbica – Stobiecko.
40% wynosi stopień zaawansowania prac na odcinku A budowy autostrady A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe.
Od 16 do 18 czerwca na autostradzie A1 trzeba będzie spodziewać się dodatkowych utrudnień. Na odcinku pomiędzy węzłami Piotrków Zachód i Piotrków Południe drogowcy będą wykonywać prace porządkowe i malować oznakowanie poziome.
Ciekawą opinię na temat jednej z instytucji kulturalnych w mieście wygłosił radny Piotr Gajda podczas środowej sesji Rady Miasta. - Dziś nasze Muzeum jako instytucja zostało zdegradowane – powiedział. - Mówi się nawet u nas, że jesteśmy wiejskim domem kultury.
To była ważna sesja Rady Miasta Piotrkowa. Podczas obrad w środę 10 czerwca radni najpierw zajęli się Raportem o stanie miasta za 2019 rok, później przegłosowali dwie istotne dla prezydenta uchwały - w sprawie udzielenia mu wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku.
Od 8 czerwca do 31 sierpnia tomaszowianie mogą wybierać miejsca przyjazne seniorom,. Zgłoszenia mogą dokonać organizacje pozarządowe, instytucje, firmy oraz grupy składające się z co najmniej 10 osób. To już kolejna edycja projektu organizowanego przez miasto z udziałem Tomaszowskiej Rady Seniorów.
W 2019 r. wystawiono 717 tys. mandatów w wyniku zarejestrowania przez fotoradary naruszeń przepisów ruchu drogowego, To o 285 tys. więcej niż w 2018 r. W ubiegłym roku rekordzista przekroczył dopuszczalną prędkość o 149 km/h.