Jakiś czas temu dzięki jednemu z mieszkańców Piotrkowa (dopiero wtedy!) służby prawne wojewody łódzkiego dopatrzyły się uchybień w uchwale piotrkowskiej Rady Miasta dotyczącej regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Piotrkowa, a dokładnie fragmentu mówiącego o czipowaniu psów (podobno niezgodnego z Konstytucją). Czy właśnie rozpoczęła się szermierka na paragrafy?
Swego czasu nazywane “Produktem” 16-lecia wyzwolenia Piotrkowa, zostało wzniesione w ramach planu 5-letniego i kosztowało 140 mln zł. Obecnie to najstarsze piotrkowskie osiedle wybudowane po II wojnie światowej...
Chociaż prace zakończyły się we wrześniu, nowy fragment obwodnicy Piotrkowa wciąż jest zamknięty. Dlaczego? Miasto zrobiło swoje, jednak teraz na użytkowanie drogi musi zezwolić inspektor nadzoru budowlanego, a to musi potrwać.
Relikwie błogosławionego Jana Pawła II trafiły w piątek do Piotrkowa.
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Piotrkowie zmienił swoją siedzibę.
Pomysł utworzenia tego typu placówki w powraca jak bumerang. Jeszcze kilka lat temu były plany jej utworzenia w Komendzie Miejskiej Policji. Na przeszkodzie do ich realizacji stanęły fundusze, a raczej ich brak.
Roman Kobendza (1886 – 1955) urodził się we wsi Niechcice w powiecie piotrkowskim (gmina Rozprza). Wykształcenie podstawowe zdobył w pobliskich Grocholicach, a średnie kolejno w szkołach najpierw w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie w Warszawie.
Władze Piotrkowa przygotowują się do remontu ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. Jest już gotowa koncepcja oraz dokumentacja, teraz magistrat stara się o pieniądze zewnętrzne na realizację inwestycji.
Czy ronda w Piotrkowie mogłyby zostać wizytówką miasta?
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 25-letniego piotrkowianina, który wczoraj wszedł do jednego z banków, krzyknął, że to napad i zażądał wydania gotówki. Za swój czyn odpowie teraz całkiem serio.