Advertisement

Artykuły do tagu: czipowanie

02.07.2022 08:23
Kochasz? To zaczipuj
Ma wielkość ziarenka ryżu i zakodowany w sobie 15 cyfrowy unikalny kod, dzięki któremu zgubiony zwierzak może szybko trafić do swojego właściciela. Mowa o czipie. W Piotrkowie każdy mieszkaniec może bezpłatnie wszczepić go swojemu wiernemu towarzyszowi.
Trwa bezpłatna akcja czipowania psów
Do końca roku mieszkańcy Piotrkowa mogą bezpłatnie zaczipować swojego psa. Aby skorzystać z programu pies musi mieć minimum trzy miesiące, być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i posiadać książeczkę zdrowia.
Czipowanie psów i kotów obowiązkowe?
To rozwiązanie, które proponuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W resorcie zakończyły się prace nad aktem prawnym, mającym na celu ograniczenie porzucania zwierząt i ograniczenie liczby bezpańskich czworonogów.
 W Piotrkowie czipujemy do grudnia
Do grudnia w Piotrkowie prowadzona będzie akcja bezpłatnego znakowania psów. Dotyczy ona właścicieli psów z terenu miasta.
Prawie pół miliona na opiekę nad zwierzętami
Od 1 kwietnia obowiązywać będzie “Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Piotrkowa Trybunalskiego w 2012 roku”. Co to oznacza? Że czipowanie psa to już nie obowiązek, a prawo.
Sąd stwierdził, że czipowanie w Piotrkowie jest nielegalne
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że Piotrków naruszył prawo, nakładając w mieście obowiązek trwałego znakowania psów (czipowanie). Tym samym WSA uznał rację wojewody, który już pół roku temu stwierdził, że Rada Miasta w Piotrkowie w rażący sposób naruszyła zasady poprawnej legislacji.
Czipowanie nieprawne - uchwała zaskarżona
Jakiś czas temu dzięki jednemu z mieszkańców Piotrkowa (dopiero wtedy!) służby prawne wojewody łódzkiego dopatrzyły się uchybień w uchwale piotrkowskiej Rady Miasta dotyczącej regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Piotrkowa, a dokładnie fragmentu mówiącego o czipowaniu psów (podobno niezgodnego z Konstytucją). Czy właśnie rozpoczęła się szermierka na paragrafy?
Czipowanie nielegalne - miasto przekroczyło granice
Rada Miasta w Piotrkowie przekroczyła dozwolone granice stanowienia prawa miejscowego. Wojewoda wezwał radnych do uchylenia przepisów dotyczących czipowania psów.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat