Silnik o mocy 252 KM, napęd na cztery koła, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy i maksymalna prędkość 250 km/h - takimi osiągami pochwalić się może BMW serii 3 GT, którym poruszają się policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, działający w ramach grupy SPEED. Grupy, której celem jest wyłapywanie kierowców popełniających najbardziej drastyczne wykroczenia na drodze.
Podwójna premiera autorskiego spektaklu „Świąt nie będzie” odbyła się 6 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie. Tematyka to oczywiście Boże Narodzenie, ale autorzy sprytnie przemycili też wątki edukacyjne – profilaktykę antynarkotykową, co istotne, bo na widowni zasiadła młodzież.
Musimy walczyć z przemytnikami, którzy codziennie narażają życie ludzi, zarabiając przy tym duże pieniądze - powiedziała w Brukseli unijna komisarz ds. wewnętrznych Ylva Johansson.
Piotrkowianin po raz drugi w tym sezonie przegrał z Energą MKS Kalisz. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się jednobramkowym zwycięstwem kaliszan, dlatego nasi zawodnicy chcieli się w środę zrewanżować i być może by im się to udało, gdyby lepiej zagrali w pierwszej połowie, przez 30 minut rzucili jednak zaledwie siedem bramek. Ostatecznie piotrkowianie przegrali ten mecz 23:26 (7:14), zaczynając tym samym drugą rundę od porażki.
Pierwszy Dialog Obywatelski nowej kadencji Komisji Europejskiej odbył się 2 grudnia w Łodzi. To także pierwsza wspólna inicjatywa dwóch Punktów Informacji Europejskiej z Piotrkowa Trybunalskiego i z Łodzi.
W poniedziałek, 2 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy obejrzeli spektakl „Jak Adaś uratował święta” w wykonaniu artystów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury.
W lipcu podczas przedsezonowej konferencji prasowej prezes Piotrcovii Marek Ostrowski i nowy trener Krzysztof Przybylski spotkali się z dziennikarzami, by porozmawiać o zaplanowanych celach. Pół roku później sprawdziliśmy, czy wszystkie plany udało się zrealizować.
Weekend zimny, początek tygodnia też. A co czeka nas później?
Sala integracji sensorycznej, gabinety wczesnego wspomagania, hydroterapii i fizykoterapii, a nawet poradnia autystyczna czy sala do terapii biofeedback – z tego wszystkiego, a także z szeregu innych usług i udogodnień będa mogli już niedługo korzystać podopieczni Centrum Edukacyjno - Rehabilitacyjnego “Szansa”.
Wszystko wyjaśni się w grudniu, gdy rozstrzygnięte zostaną przetargi na wykonanie tych inwestycji. Wtedy dowiemy się, jakie środki są na to potrzebne. Jeśli okaże się, że oferty przekroczą 15 milionów złotych, czyli więcej niż unijne dofinansowanie i kwota zarezerwowana na ten cel w budżecie gminy, inwestycje staną pod znakiem zapytania.