Oszuści nadal nie próżnują i próbują wyłudzić nasze pieniądze. Głównie na ich celowniku są osoby starsze, które są podatne na manipulacje i w łatwy sposób dają się okraść. W tym celu naciągacze podszywają się pod członków rodziny, policjantów lub przedstawicieli innych służb.
Wystarczyło niespełna 15 minut aby temperatura w zamkniętym samochodzie przekroczyła 50°C. Pod żadnym pozorem nie wolno w takich warunkach zostawiać dzieci, osób starszych czy zwierząt. Rozgrzany samochód, może okazać się dla nich śmiertelną pułapką.
W Sulejowie, dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, powstała nowoczesna aula multimedialna, która już wkrótce będzie otwarta dla mieszkańców regionu. Obecnie na terenie nowo wybudowanego obiektu trwają prace kosmetyczne. Budynek auli został dobudowany do już istniejącego obiektu Miejskiej Biblioteki Publicznej i stał się nowoczesną siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie.
"Tniesz, bo wiesz". Akcja, pod taką nazwą, wróciła do Piotrkowa po pandemicznej przerwie, a jej celem było zebranie włosów. Środki uzyskane z ich sprzedaży, finansują działania pomocowe dla Podopiecznych Fundacji NuMed.
Piknik naukowy z Politechniką Częstochowską oraz Naukowy zawrót głowy to dwa równolegle trwające wydarzenia w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Już po raz kolejny Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK zaprosił mieszkańców Piotrkowa na artystyczny happening, który odbył się w parku św. Jana Pawła II.
Strefa poświęcona Funduszom Europejskim, występy zespołów muzycznych, strefa zabaw dla dzieci, spotkania z beneficjentami i przepyszne jedzenie od lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich – na takie atrakcje mogą liczyć uczestnicy wydarzeń plenerowych w regionie. Pikniki Województwa Łódzkiego to już tradycja. Imprezy nie tylko promują dofinansowania unijne, ale stwarzają okazję do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi.
We wtorek Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury organizuje tradycyjny happening artystyczny. Będą występy wokalne i taneczne oraz kiermasz prac wykonywanych przez podopiecznych Ośrodka.
Szlak bursztynowy to dawna droga handlowa pomiędzy krajami śródziemnomorskimi a ziemiami leżącymi na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Tą trasą podróżowali kupcy, których celem była wymiana towarów oraz informacji na bałtyckie złoto. Tak bursztyn znad Morza Bałtyckiego docierał do krajów cywilizacji śródziemnomorskiej. Starożytni Rzymianie wykorzystywali cenny surowiec nie tylko do wyrobu biżuterii, ale uważali go za środek zapachowy, leczniczy i magiczny. Współcześnie w Europie rekonstruuje się przebieg i odtwarza dzieje tego ważnego szlaku handlowego. Dzięki Funduszom Europejskim ta starożytna droga na terenach Polski stała się wielką atrakcją turystyczną.
Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego zorganizowany został w tym roku już po raz osiemnasty. Najlepszą kapelą tegorocznej imprezy jury wybrało Bydgoską Ferajnę.