Advertisement
artykuł sponsorowany

Otwarcie nowoczesnej auli multimedialnej w Sulejowie

Środa, 22 czerwca 2022
W Sulejowie, dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, powstała nowoczesna aula multimedialna, która już wkrótce będzie otwarta dla mieszkańców regionu. Obecnie na terenie nowo wybudowanego obiektu trwają prace kosmetyczne. Budynek auli został dobudowany do już istniejącego obiektu Miejskiej Biblioteki Publicznej i stał się nowoczesną siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie.
Otwarcie nowoczesnej auli multimedialnej w Sulejowie

Już w wakacje planowana jest oficjalna inauguracja multimedialnej auli i przekazanie jej do użytkowania mieszkańcom Sulejowa i okolic. Na uroczyste otwarcie i działalność nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie zaplanowane są liczne wydarzenia oraz występy lokalnych artystów i zaproszonych gości.

Rozwój lokalnej kultury

Wybudowanie nowoczesnej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie z pewnością przyczyni się do wzrostu aktywności kulturalnej w regionie. Wszystkie organizacje kulturalne Sulejowa i okolic będą mogły korzystać z auli multimedialnej, która w zależności od potrzeby może stać się salą koncertową, teatralną lub eventową. To duże, nowoczesne pomieszczenie świetnie sprawdzi się także jako miejsce do prowadzenia różnorodnych zajęć artystycznych, również tych z dziećmi.

Uroczysta inauguracja auli będzie nie lada wydarzeniem. Organizatorzy planują liczne spotkania i występy kulturalne, które uświetnią tę imprezę. Powoli powstaje także grafik wydarzeń, które mają obywać się w nowoczesnej auli Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie w nadchodzących miesiącach. Wśród nich znajdą się m.in.:

Oficjalne rozpoczęcie „Wakacji z MOK” połączone z prezentacją auli;

Podwieczorek z gwiazdą – show Leszka Bonara (planowane gwiazdy – Marcin Daniec lub Cezary Pazura);

Wycieczka do Peru z podróżnikiem Ryszardem Sobolewskim, oraz gościnnym udziałem ambasadora Peru i zespołu „Indian”, a także wystawa, degustacja potraw i wyjątkowy kiermasz;

Program kabaretowy z udziałem polskiej kabaretowej ekstraklasy;

Cykl koncertów pod nazwą „ Jej portret”, z udziałem wyjątkowego projektu muzycznego „Salon jazzu”;

Koncert „Na ludowo” w wykonaniu zespołu Piliczanie;

Sztuka teatralna z elementami profilaktyki uzależnień w wykonaniu grupy teatralnej aMOKtorzy, oraz połączony koncert zespołów wokalnych Róbmy swoje i Cykady.

Spotkania kulturalne, występy muzyczne, przedstawienia teatralne, zajęcia artystyczne, koncerty, a także programy kabaretowe to tylko niektóre z aktywności, które mogą odbywać się w nowoczesnej siedzibie Miejskiego Ośrodka Kulturalnego. W planach jest także utworzenie w auli pierwszego w Sulejowie profesjonalnego kina. Ma ono posiadać oddzielny system dźwięku kinowego, a także pierwszą w tej części kraju mobilną widownię składającą się z 200 foteli. Jak zaznacza dyrektor Miejskiego Ośrodka Kulturalnego w Sulejowie Dariusz Wojtysiak, ma to podkreślić multimedialny charakter obiektu.

Nowoczesna inwestycja

Multimedialna aula to nowo wybudowany obiekt znajdujący się w zrewitalizowanej części Sulejowa, niedaleko wejścia na słynną kładkę nad Pilicą. W tej samej bryle budynku mieści się Miejska Biblioteka Publiczna, która również uległa modernizacji i rozbudowie podczas prac remontowych. W nowoczesnym obiekcie, oprócz multimedialnej auli, znajdują się 2 garderoby, duża szatnia z holem, a także dodatkowa sala o powierzchni 60 metrów kwadratowych przeznaczona do zajęć z dziećmi. Specjalnie przygotowane miejsce dla reżysera dźwięku i obrazu, 3 ruchome mosty do świateł, projektor kinowy, oraz scena o powierzchni 86 metrów kwadratowych składają się na wyposażenie nowoczesnej auli w sulejowskim Miejskim Ośrodku Kultury.

Aula powstała w ramach programu rewitalizacji centrum Sulejowa dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Inwestycja wyniosła blisko 15 milionów złotych, z czego ponad 10 milionów złotych zostało dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Koszt budowy samej auli wyniósł ponad 5 milionów złotych, a wsparcie ze środków unijnych pokryło 1,5 milionów złotych inwestycji.

 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat