Advertisement

Uwaga na oszustów! Grasują także w Piotrkowie

ePiotrkow Niedziela, 26 czerwca 2022364412
Oszuści nadal nie próżnują i próbują wyłudzić nasze pieniądze. Głównie na ich celowniku są osoby starsze, które są podatne na manipulacje i w łatwy sposób dają się okraść. W tym celu naciągacze podszywają się pod członków rodziny, policjantów lub przedstawicieli innych służb.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Spektrum tego, co potrafią zrobić oszuści jest ogromne, podobnie jak ich dar przekonywania. Do nieprzyjemnych sytuacji dochodziło też na terenie Piotrkowa. Kilka dni temu starsza pani rozmawiając przez telefon z oszustami, wyrzuciła swoje oszczędności przez okno na trawnik, by - jak przekonywali naciągacze - były one bezpieczne. Dzięki natychmiastowej reakcji sąsiadów, udało się odzyskać pieniądze. Niemniej jednak niezmiennie prosimy wszystkich, by w takich przypadkach zachować zdrowy rozsądek - apeluje insp. Krzysztof Dąbrowski, komendant KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Przypominamy, że policja, ABW czy prokuratura nigdy nie dzwoni w sprawie zabezpieczenia naszych pieniędzy. Gdy odbieramy tego rodzaju telefon, mamy do czynienia z oszustem, który poluje na nasze oszczędności.


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jeszcze nie mający s ~Jeszcze nie mający s (Gość)26.06.2022 21:28

Poruszyłem swoim komentarzem problem starych ludzi. Ludzi, którym wiek niszczy umysł, mózg się kurczy i wysycha; ciéżko chorują i jak na razie nie ma leków na tę chorobę. Można jedynie spowalniać jej przebieg, co też jest już z dużym osiągnięciem. Ludzie tacy żyją wśród na i wymagają opieki i pomocy. A jak jest? Brak lekarzy o specjalizacji geriatrycznej, brak solidnych placówek opiekuńczych z zaangażowaniem, uczciwym i fachowym personelem. Trudny społeczny problem mamy. Nasze społeczeństwo szybko się starzeje i nie ma systemowego rozwiązania, nie ma pomysłu i pieniédzy na opieké i pomoc starym ludziom nich rodzinom. O tym chciałem wywołać dyskusję. A spotykam się z szyderstwem, kpina, upolitycznieniem problemu i złośliwością, na poważny temat, którego każdego dotknie. Nie rozumiem tych ludzi, co tak pisząc, wyrażając swoje myśli. Smutne, przygnębiające i przerażające, co za brak empatii i życzliwości dla innych. Pozdrawiam.

80


ooooooo ~ooooooo (Gość)26.06.2022 09:43

ja mam 78 lat i żyję pełnią życia-uprawiam sporty ,wczasy,wycieczki i to z żoną z którą jesteśmy 49 lat

81


Jeszcze nie dement ~Jeszcze nie dement (Gość)26.06.2022 07:21

Takie apele i ostrzeżenia NIC nie pomogą. Osoby mające 65 lat i więcej, mają zmiany demencyjne i sklerotyczne mózgu, co powoduje, że nie myślą i działają racjonalnie i logicznie. Tylko ścisła opieka rodziny, dzieci dorosłych i wnucząt, może uchronić od strat finansowych. Po prostu, nieustanne ich pilnowanie przez zdrowe osoby na mózgu, musi być. Staruszki i starcy stwarzają jeszcze inne niebezpieczeństwa, jak zalanie wodą, doprowadzenie do wybuch gazu, wzniecenie pożaru, zniszczenie urządzeń i przedmiotów i inne szkody mogą robić. Wiem co piszę, bo mam pod strażą starca. Nie upilnowałem go i pociął banknoty na kwotę 2000 zł. Jak tłumaczył nauczycielka kazała mu robić wycinanki z kolorowego papieru. Zostawiłem go na moment, zakupy i przygotowanie obiadu. I stało się. Więc tagi rodzaju apele są bezsensu. Tu należy dokładna opieka otoczyć takie osoby i trzeba apelować do ich dzieci i krewnych o nadzór. Tylko kogo stać na nieustanny pobyt w domu lub zatrudnienie fachowej opieki? Bardzo niewielu. I tylko tyle i aż tyle. Pozdrawiam.

73


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)26.06.2022 12:15

A ja się zastanawiam, jak to jest... niby społeczeństwo biedne i ciągle narzekają... ale z marketów wyjeżdżają pełne kosze. Rocznie marnuje się kilka mln ton żywności. Niby paliwo drogie, ale i tak korki są, takie jakie były. Niby kryzys, i drozyzna, a morze i góry zasypane turystami. Niby emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a potrafią wyrzucić przez okno 60,100 a nawet 200 tys zupełnie obcym ludziom.

110


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat