Samorząd powiatu piotrkowskiego przystępuje do realizacji kolejnych inwestycji na drogach powiatowych. Przebudowane zostaną odcinki dróg relacji Kałek - Kłudzice, Dobrenice-Dobreniczki, Lubiaszów – Dobra Golesze, Gazomia, Koło i Żachta oraz chodnik w Trzepnicy. Łączny koszt wyniesie ponad 1,1 mln złotych.
Pomimo wcześniejszych zapewnień, piotrkowska policja wszczęła postępowanie w sprawie znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika przed I LO w Piotrkowie. Jak tłumaczy oficer prasowy, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa miał złożyć Urząd Miasta. Przedstawiciele magistratu dementują jednak te informacje. Policja przesłuchała we wtorek Małgorzatę Pingot, uczestniczkę sierpniowej akcji.
Dziś poprawki z pisemnej matury. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim do egzaminu drugiej szansy podchodzi łącznie 293 uczniów. Mogą zrobić to jedynie ci uczniowie, którzy nie zdali jednego z egzaminów maturalnych.
W tym tygodniu kierowcy muszą spodziewać się nocnych utrudnień na budowanej w naszym regionie autostradzie A1. Drogowcy będą prowadzić prace, które wymagają czasowych zatrzymań ruchu. Dotyczy to odcinków C (Kamieńsk - Radomsko) oraz A ( węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Tryb. Południe). Pierwsze utrudnienia napotkacie już dzisiejszej nocy.
118 kg tytoniu i 117 paczek papierosów bez akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa. Nielegalny towar znajdował się w 80 paczkach, które do kontroli wytypował wyszkolony labrador Ares.
Dwa samochody ciężarowe i osobówka zderzyły się na krajowej "74" w Budkowie w powiecie opoczyńskim.
Samochód ciężarowy uderzył w bariery na drodze ekspresowej S8 w Studziankach. Utrudnienia występują zarówno w stronę Wrocławia oraz Warszawy.
Firma sprzedaz-pellet.pl powstała w 2013 roku i obecnie jej siedziba znajduje się w Olsztynie, przy ulicy Sielskiej 1B. To polski producent pelletu drzewnego, który cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród klientów. Na samym początku działalności przedsiębiorstwo zajmowało się handlem opałem w postaci węgla, orzecha, kostki, ekogroszku, koksu i tym podobne. Dzisiaj jednak wiedzie prym w sprzedaży pelletu właśnie.
Tegoroczny finał wyborów Miss Ziemi Łódzkiej zorganizowano w niedzielę (6 września). Konkurs jest częścią Narodowego Konkursu Piękności Miss Polski. Uczestniczki zmagań Miss Polski biorą udział w wielu prestiżowych konkursach międzynarodowych. Wybory Miss Ziemi Łódzkiej są też promocją ziemi łódzkiej i Łodzi. Tym razem tytuł najpiękniejszej trafił do Dominiki Wójcik z Moszczenicy.
Zwiększenie przepustowości, a tym samym liczby wykonywanych badań, to bezpośredni skutek pandemii koronawirusa. Najnowocześniejsze laboratorium genetyczne na Śląsku należące do firmy Gyncentrum może przeprowadzać do 6 tys. testów dziennie. O tym, w jaki sposób pandemia wpłynęła na działalność firm rozmawiano w trakcie XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.