Czterdziestoletni mężczyzna prowadził auto, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Swoim volkswagenem uderzył w auto policjanta.
Odkąd policjanci mogą kontrolować stan drogomierzy w samochodach i porównywać go z zapisami z ostatniego badania technicznego, w mediach zrobiło się głośno o kolejnych rekordowych "korektach" wskazań liczników. Jedna z ciężarówek kontrolowanych na terenie województwa łódzkiego miała cofnięty licznik o ponad 1 mln 300 tys. kilometrów! Okazuje się, że niewiele mniejsze rekordy padały również na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. W dwóch przypadkach na licznikach brakowało ponad miliona kilometrów.
Był tak pijany, że zasnął za kierownicą. W tej sprawie interweniowali w poniedziałek policjanci z komisariatu w Grabicy. Z kolei mundurowi z Bełchatowa zatrzymali kierowcę, który wydmuchał blisko 4 promile.
Mieszkaniec Bełchatowa zatrzymał pijanego kierowcę citroena, który – jak się później okazało - miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, w dodatku nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.
Dzięki postawie 25-letniego mieszkańca Bełchatowa, policjanci zatrzymali pijanego kierującego .Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Kierowca opla potrącił rowerzystę, następnie sam uderzył w drzewo. Rowerzysta oraz mężczyzna jadący osobówką zginęli na miejscu. To kolejny podczas tego weekendu wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
Ponad 1,5 promila alkoholu miał kierowca poloneza, który został zatrzymany przez innego kierowcę. Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Zalesicach.
Dwie osobówki zderzyły się w niedzielę tuż po północy na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Wolborskiej w Piotrkowie. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Dwaj pijani kierowcy zostali zatrzymani dzięki reakcji świadków. W pierwszym przypadku kierujący mercedesem z 2 promilami alkoholu w organizmie spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. W drugim – kierowca audi (2,5 promila) wjechał w bariery ochronne.
W okresie świątecznym często do aut wsiadają tzw. niedzielni kierowcy, osoby, które bardzo rzadko prowadzą samochód, przez co mogą stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym.