Po raz 229. obchodzimy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do jej dziedzictwa odwoływały się kolejne pokolenia Polaków walczących o niepodległość i do dziś obok 11. listopada jest najważniejszym świętem patriotycznym w kraju. O znaczeniu pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, okolicznościach jej przegłosowania oraz osobach związanych z Piotrkowem i zaangażowanych w jej powstanie mówią piotrkowscy historycy.
W obliczu panującej pandemii, okolicznościowa naklejka z 1915 roku ma symbolicznie połączyć piotrkowian podczas tegorocznych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do udostępniania grafiki, będącej hołdem dla pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, zaprasza piotrkowski Urząd Miasta. Jej autorem jest piotrkowianin, który zmarł w wyniku szerzącej się wówczas epidemii.
Niedobory witaminy D mogą być częste u chorych z ciężkim przebiegiem COVID-19 i mają silny związek z problemami zdrowotnymi, które zwiększają ryzyko zgonu u tych pacjentów, np. zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz obniżoną odpornością – wynika z pracy, którą publikuje serwis naukowcy MedRxiv.
Pasażerowie będą mogli ponownie korzystać z busów na trasie Piotrków - Bełchatów już od poniedziałku, 4. maja. Od 23go kwietnia wszystkie połączenie między dwoma miastami były zawieszone, kiedy to ze względu na epidemię koronawirusa prywatny przewoźnik przerwał działalność.
Policjantka z Rawy Mazowieckiej i funkcjonariusz z komisariatu w Paradyżu w czasie wolnym od służby zatrzymali pijanego kierowcę, który na drodze krajowej nr 74 w Paradyżu wjechał w znak drogowy. Dodatkowo okazało się, że 58-letni mieszkaniec Aleksandrowa od 2006 roku nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Do śmiertelnego potrącenia starszej kobiety doszło w czwartek przed południem na przejściu dla pieszych w Rozprzy.
Piotrkowska policja otrzymała zgłoszenie o pijanym kierowcy. Kiedy funkcjonariusze namierzyli i próbowali skontrolować kierowcę audi, ten zaczął uciekać.
Dwaj mężczyźni i kobieta zaatakowali 28-letniego bełchatowianina. Pobili i okradli swoją ofiarę. 15 minut po rozboju zostali zatrzymani. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.
Od środy (29 kwietnia) na stronie odaart.pl dostępna jest kolejna wirtualna wystawa. Tym razem można oglądać wybrane prace amatorów, uczestników Otwartej Pracowni.
Koronawirus przedłużył ogłoszenie wyników prac sejmowej podkomisji, która pod przewodnictwem posła z naszego okręgu wyborczego przez cztery lata wyjaśniała przyczyny katastrofy smoleńskiej. Dwa tygodnie temu powstał pierwszy raport.