Na świat przyszli już pierwsi nowi mieszkańcy Piotrkowa i regionu. Jako pierwszy w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka urodził się chłopiec z powiatu piotrkowskiego.
W tym roku wizyty duszpasterskie, czyli popularna kolęda nie odbędą się w tradycyjnej formie. Wszystko przez epidemię koronawirusa. O kształt tegorocznych wizyt duszpasterskich zapytaliśmy przedstawiciela Archidiecezji Łódzkiej.
W noc sylwestrową piotrkowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Łokietka w Gorzkowicach.
W ostatnim dniu 2020 roku, pożegnaliśmy księdza prałata Stanisława Sochę. Kapłan był wieloletnim proboszczem kościoła farnego w Piotrkowie oraz dziekanem tutejszego dekanatu. W pożegnaniu zmarłego kapłana, które odbyło się w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba uczestniczyła rodzina, wierni, przedstawiciele lokalnych władz oraz licznie przybyli duchowni - z biskupem pomocniczym Archidiecezji Łódzkiej na czele.
Radni Rady Miejskiej w Wolborzu jednogłośnie uchwalili zaproponowany przez burmistrza Andrzeja Jarosa budżet miasta i gminy na rok 2021. Głosowanie nad uchwałą budżetową Gminy Wolbórz na rok 2021 było poprzedzone spotkaniami w komisjach Rady oraz opiniami instytucji zewnętrznych, które sprawdziły projekt budżetu pod kątem finansowym.
Ks. Stanisław Socha zmarł w poniedziałkowy wieczór. Były proboszcz piotrkowskiej Fary oraz honorowy obywatel Piotrkowa Trybunalskiego miał 89 lat. Zmagał się z zakażeniem COVID-19.
Piotrkowski magistrat ogłosił nabór deklaracji od osób zainteresowanych zainstalowaniem odnawialnych źródeł energii. Dokumenty można składać w Urzędzie Miasta do 15 stycznia.
Popularne filmy animowane dla dzieci nie uczą empatii. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Bath i Uniwersytetu w Calgary, którzy przeanalizowali 16 popularnych bajek dla dzieci. Jak skrupulatnie wyliczyli, w trakcie godzinnego seansu dziecko widzi aż dziewięć sytuacji, gdy postaci z kreskówki odczuwają fizyczny ból. I, jak podkreślają autorzy badania, nikt tym cierpiącym postaciom nie współczuje.
Złodzieje mają nową metodą kradzieży. Tym razem nie podszywają się już pod "wnuczka", ani nie podają za pracownika gazowni czy zakładu energetycznego, ale niszczą oponę. Później jadą za ofiarą, aż ta zauważy ubytek powietrza i oferują pomoc. W przypadku mieszkańca Opoczna była ona dość droga.
"Bóg rodząc się człowiekiem pragnie wejść w ludzkie życie takie, jakim ono jest, w naszą codzienność pełną zmagań, trudu i niepokoju. Ofiarowuje nam swoją bliskość, miłość, radość i nadzieję. Nie jesteśmy już sami, bo On jest z nami" – powiedział PAP prymas Polski abp Wojciech Polak.