Advertisement

Artykuły do tagu: Zanieczyszczenie

Walka trwa. Jak ze smogiem radzą sobie inni?
Najgorzej jest w Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim. Trochę lepiej, ale też źle, w Piotrkowie Trybunalskim. Bełchatów nie jest co prawda „czerwonym punktem” na mapie najbardziej zanieczyszczonych miast, ale również tam walka trwa. Sprawdzamy, jak ze smogiem radzą sobie ościenne miasta.
Opoczno na trzecim miejscu najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej
Wiosną tego roku Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała informacje, z których wynika, że Opoczno znajduje się na najniższym stopniu podium tego niechlubnego rankingu.
Woda w Łękach Szlacheckich warunkowo zdatna do spożycia
Problem z wodą w gminie Łęki Szlacheckie. Ostatnie badanie wody w wodociągu publicznym w Łękach Szlacheckich dało negatywny wynik. Stwierdzono przekroczoną ogólną liczbę mikroorganizmów w 22 stopniach Celsjusza po 72 godzinach.
Chroń się przed smogiem z głową
W Piotrkowie Trybunalskim coraz więcej osób decyduje się na spacery w tzw. maskach antysmogowych. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta pod koniec ubiegłego roku zlecił Inspekcji Handlowej sprawdzenie czy półmaski filtrujące rzeczywiście chronią nas przed toksycznymi substancjami. Okazuje się, że nie wszystkie produkty pozytywnie przeszły tę próbę.
Miasta regionu wśród najbardziej zanieczyszczonych w Europie
33 polskie miasta znalazły się wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie – wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia. Te dane opublikował właśnie brytyjski FINALCIAL TIMES. Niestety wśród tych miast są Opoczno i Tomaszów Mazowiecki. Niedobrze jest też w Piotrkowie.
Śrutowy Dołek znowu zanieczyszczony
Informacje o zanieczyszczeniu nieznaną substancją Śrutowego Dołka przekazał w poniedziałek po południu jeden z mieszkańców Piotrkowa. Prawdopodobnie substancje ropopochodne dostały się do cieku w okolicy ulicy Przemysłowej.
Gorzej niż w Łodzi - czyli Piotrków zapylony
Najgorzej jest w Opocznie, u nas trochę lepiej, ale gorzej niż w Łodzi. Powietrze w Piotrkowie jest zapylone. Wiele szkodliwych dla zdrowia substancji przekracza dopuszczalne normy. Ochrona środowiska wskazuje winnych - to kominy prywatnych budynków i komunikacja samochodowa.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat