Advertisement

Artykuły do tagu: Kiełczówka

Uwaga! Będą przerwy w dostawie wody
Mieszkańcy niektórych miejscowości w gminie Moszczenica powinni przygotować się na to, że w czwartek i piątek (29-30.09.2022) będą musieli przez kilka godzin poradzić sobie bez bieżącej wody. Przedsiębiorstwo Komunalne w Moszczenicy poinformowało bowiem, że między 9.00 a 14.00 wystąpi przerwa w jej dostawie.
Dary dla Domu Dziecka w Piotrkowie
Dwa laptopy z akcesoriami, artykuły higieniczne, kosmetyczne i biurowe, maskotki i słodycze - to dary druhów z OSP Kiełczówka dla Domu Dziecka w Piotrkowie. W rolę Świętego Mikołaja strażacy-ochotnicy wcielili się w wigilię.
Co zanieczyszcza wodę w gminie Moszczenica? Będą kontrole!
W wodociągu na terenie gminy Moszczenica znów wykryto bakterie coli. Tamtejsze Przedsiębiorstwo Komunalne chce poznać źródło zanieczyszczeń i zapowiada kontrole posesji mieszkańców.
Dwa razy wygrał „Jednego z dziesięciu”
Dwa razy zwyciężył w wielkim finale „Jednego z dziesięciu”. Jego ulubione kategorie to sport, historia i geografia. We wtorek Mariusz Małgorzaciak z Kiełczówki spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Moszczenicy.
Pijany 49-latek szedł środkiem jezdni
Kierowca opla astra, by uniknąć potrącenia idącego środkiem drogi człowieka, wjechał do rowu. Okazało się, że 49-letni pieszy był pijany.
Czy firma składująca miał węglowy łamie prawo?
Sprawa sortowni węgla w Kiełczówce w gminie Moszczenica trafiła do prokuratury. Mieszkańcy wsi Kiełczówka i Baby złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Teraz to prokurator sprawdzi, czy firma składująca miał węglowy zanieczyszcza środowisko, a także czy jej działalność stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.
Sprawa węgla w Kiełczówce trafiła do prokuratury
Sprawa firmy zajmującej się dystrybucją węgla w Kiełczówce trafiła do prokuratury. Przypomnijmy, mieszkańcy Kiełczówki i Bab od lat szukają pomocy. Jak twierdzą, na co dzień muszą żyć w węglowym pyle. Dlatego protestują i proszą o pomoc, gdzie się da.
Skończy się problem z węglowym pyłem?
Dla mieszkańców Kiełczówki pojawiła się nadzieja, że funkcjonujące od 2008 roku centrum dystrybucji węgla wyniesie się z ich wsi. Ludzie muszą żyć w węglowym pyle - dlatego protestują i proszą o pomoc, gdzie się da.
Oddychają węglowym pyłem [film]
Czarny śnieg, czarna sałata, w sadzie czarne jabłka, czarne szyby w oknach, a do tego hałas taki, jakby przez dom przejeżdżał pociąg. Tak żyje się mieszkańcom Kiełczówki w gminie Moszczenica. Szczególnie tym, którzy bezpośrednio sąsiadują z regionalnym centrum dystrybucji węgla, które od 2008 roku funkcjonuje we wsi.
Oddychają węglowym pyłem
Czarny śnieg, czarna sałata, w sadzie czarne jabłka, czarne szyby w oknach, a do tego hałas taki, jakby przez dom przejeżdżał pociąg. Tak żyje się mieszkańcom Kiełczówki w gminie Moszczenica. Szczególnie tym, którzy bezpośrednio sąsiadują z regionalnym centrum dystrybucji węgla, które od 2008 roku funkcjonuje we wsi.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat