Advertisement

Bardzo zła jakość powietrza w Piotrkowie

Strefa FM Poniedziałek, 07 stycznia 201949
Mroźna aura przyczyniła się do pogorszenia stanu powietrza w Piotrkowie. Według tego, co pokazują nam czujniki Airly, w centrum miasta dopuszczalna norma pyłu PM 2,5 była przekroczona została o 735%, natomiast PM 10 o 707%!
Bardzo zła jakość powietrza w Piotrkowie

To dane zarejestrowane w poniedziałek przed godziną 10. Aplikacja służąca do monitorowania jakości powietrza sugeruje, aby nie przebywać dzisiaj długo na zewnątrz, dotyczy to zwłaszcza dzieci. Zdaniem synoptyków dzisiejsza noc również będzie mroźna, a to przełoży się na intensywne dogrzewanie domów i pogorszenie jakości powietrza. Przebywając długo na zewnątrz, warto zaopatrzyć się w maskę antysmogową.


W Piotrkowie sytuacja monitorowana jest na bieżąco przez 20 czujników dostarczonych przez krakowską firmę Airly oraz stację przy ul. Krakowskie Przedmieście, którą obsługuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.


Zainteresował temat?

1

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

marczak ~marczak (Gość)19.01.2019 18:19

W walce ze smogiem najskuteczniejsza jest wymiana pieca i ocieplenie domu, trzeba jednak zwracać szczególną uwagę na jakość użytych do termoizolacji materiałów i przede wszystkim sprawdzać styropiany na na stronie GUNBu w zakładce wyników badań. Byłem w szoku jak wielu producentów nie spełnia norm jakościowych, co gorsza nawet tych uznanych za liderów rynku

10


medyk ~medyk (Gość)11.01.2019 20:39

Aby zwalczyć smog potrzebna jest też świadomość, odpowiedzialność i zaangażowanie obywateli, bo najlepszym sposobem na walkę ze smogiem jest opał odpowiedniej jakości, sprawny piec i dobra termoizolacja domu

11


gość ~gość (Gość)07.01.2019 23:56

Nadal brak ostrzeżeń przez władze Miasta.

41


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)07.01.2019 11:45

Złe powietrze? W gazetce przedwyborczej pana prezydenta Chojniaka znalazł się artykuł "Czyste powietrze w Piotrkowie Trybunalskim". Czy pan prezydent nie powinien być sądzony za:
1. Oszustwo wyborcze
2. Narażanie na utratę zdrowia mieszkańców przez przekazywanie opinii publicznej nieprawdziwych informacji?

83


gość ~gość (Gość)07.01.2019 13:34

do Były kursant komunikacja miejska nocą nie jezdzi a wlasnie w tych godzinach jest najgorsza jakosc powietrza

31


anthony ivanowitz ~anthony ivanowitz (Gość)07.01.2019 20:30

Według danych GUS-u najdłużej w Polsce żyją mieszkańcy Krakowa, średnia długość życia jest tam znacząco wyższa niż w wielu innych polskich miastach i wynosi 79 lat. Jednocześnie według danych Europejskiej Agencji Środowiska, Kraków jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie i pod względem zatrucia powietrza zajmuje 10 miejsce w Unii Europejskiej.
Statystycznie najdłużej na świecie żyją Japończycy (83,98 lat) , a niewiele krócej Grecy (81,04). Jednocześnie Grecy wypalają największą ilość papierosów na świecie (43,7% mężczyzn i 34 % kobiet pali papierosy) zaś Japończycy tylko nieznacznie „w puszczaniu dymka”Grekom ustępują.(Przeciętna liczba wypalanych dziennie papierosów wynosi 8,5 szt. na osobę w Grecji i powyżej 6 szt. w Japonii co uplasuje to państwo na 4 miejscu na świecie w konsumpcji tytoniu).
Według Danych WHO średnia długość życia w Chinach (państwie o najbardziej zatrutych przez przemysł wodach, glebie i powietrzu) wynosi 76,4 lat i jest wyższa niż w wielu państwach europejskich, takich jak Węgry (75,57), Rumunia (75,57), Bułgaria (74,62), Serbia (75,24), Macedonia (75,7), itp. Z danych WHO wynika także, że z powodu raka płuc (który powinien dziesiątkować mieszkańców Chin z powodu smogu) umiera (w stosunku do liczby mieszkańców) więcej ludzi w czystej ekologicznie Kanadzie (9,67 % wszystkich zgonów) niż w Chinach (6,8% wszystkich zgonów) o zdewastowanym środowisku naturalnym.
Średnia długość życia w Pekinie (które jest miastem o najbardziej zatrutym powietrzu na świecie, w którym smog jest zjawiskiem powszechnym) wynosi 81 lat i jest porównywalna ze średnią długością życia w Kanadzie, gdzie o smogu nikt nie słyszał. Jednocześnie Pekińczycy wypalają najwięcej w Chinach papierosów.
Więc na czym polega zdrowotna szkodliwość smogu?
więcej: http://www.pospoliteruszenie.org/smog%20w%20polsce.html

31


gość ~gość (Gość)07.01.2019 10:33

Tego z Wysokiej na przeciwko Zabki trzeba zblokować. Pali buty.

61


~babcia mocherowa ~~babcia mocherowa (Gość)09.01.2019 12:16

A w dniu 09.01.19r. bardzo zła jakość powietrza w Tomaszowie Maz. a u nas dobra to cisza - komuś taka sytuacja nie pasuje do fałszywie założonej tezy, że piękne ekologiczne autobusy miejskie w Tomaszowie powodują tam świetne jakościowo powietrze. Można sprawdzić ~były kursancie zwolenniku nowych autobusów gdy ma się płótno w kieszeni i pusto w głowie..

12


wojciech ~wojciech (Gość)08.01.2019 07:59

akurat czujniki Airly przekłamują odczyty, nie można im wierzyć. Ostrzega o tym na swojej stronie GIOŚ. To tania chińszczyzna, za którą ta firma zgarnia wielką kasę ! I im gorzej pokazują tym lepiej dla firmy, bo tylko nakręca im biznes.

32


Były kursant ~Były kursant (Gość)07.01.2019 12:25

A 30-letnie lumpy zwane komunikacją miejską wciąż jeżdżą po ulicach miasta. Kto się za to weźmie?

82


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat