Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 1676 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 16 osób, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejących. Mamy natomiast 1488 ozdrowieńców.
W związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - Oddział Muzeum w Polichnie, przygotowało wystawę pn.: „Katyń – pro memoria”. Ze względu na warunki epidemiologiczne ma ona postać ekspozycji planszowej, dostępnej do zwiedzania na wolnym powietrzu przy Placu Zamkowym 4, nieopodal siedziby Muzeum. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od kwietnia 2021 roku
Kilka miesięcy temu w Puławach Piotrkowianin był bliski sprawienia ogromnej niespodzianki, przegrywając z Azotami tylko jedną bramką. W rewanżu drużyna Roberta Lisa nawet przez chwilę nie pozwoliła pomyśleć piotrkowskim szczypiornistom o nawiązaniu wyrównanej walki. Przez cały mecz przyjezdni mieli kontrolę nad jego przebiegiem, wygrywając różnicą aż 12 trafień - 40:28.
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...
Noc z soboty (10.04) na niedzielę nie należała do spokojnych dla piotrkowskich strażaków. Około godziny 1.00 w nocy zaczęła się seria podpaleń altanek śmietnikowych. Płonęły śmietniki w obrębie ulic 9 maja, Słowackiego i Kołłątaja.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał nieodpłatnie 10 lamp ultrafioletowych „Zenithlab ZXC-II UVC” od jednej z firm z Tomaszowa Mazowieckiego.
Trwają szczepienia służb mundurowych, przeciw COVID-19. Obok wojska czy policji, szczepionki przyjmują też przedstawiciele służby więziennej, w tym także Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego odwiedzili miejsca pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, znajdujące się na ziemi łódzkiej. W naszym regionie kwiaty, z okazji 11. rocznicy tej tragedii, składał wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
Piotrkowski klub Konfederacji zorganizował w sobotę (10.04) konferencję prasową, w ramach której jego przedstawiciele zwrócili uwagę m.in. na zapaść służby zdrowia w Polsce czy wpływ koronawirusa na funkcjonowanie społeczeństwa. Członkowie ugrupowania poinformowali też, że postanowili przyłączyć się do projektu pn. "Otwieramy gospodarkę".
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia, w Polsce jest 24 856 kolejnych chorych na COVID-19. Minionej doby w województwie łódzkim potwierdzono 1671 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób, 6 z nich nie posiadało chorób współistniejących. Mamy natomiast 2337 ozdrowieńców.