Od poniedziałku (12.12.2022) piotrkowianie będą mogli odbierać węgiel po preferencyjnych cenach. W Piotrkowie oznacza to 1850 zł brutto za tonę. Już teraz można dokonywać opłat w Urzędzie Miasta lub przelewem. Do Piotrkowa trafi ponad 1000 ton surowca z polskiej kopalni Mysłowice - Wesoła. 19 wagonów z węglem kamiennym (po ok. 54 tony w każdym) przyjechało w czwartek (8.12) z samego rana na plac ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej.
W Łękach Szlacheckich podsumowano tegoroczne projekty realizowane w ramach projektu grantowego Urzędu Marszałkowskiego "Sołectwo na PLUS". W tym roku dzięki temu programowi zrealizowano cztery inicjatywy.
Hrabina, hrabia, mąż czy przyjaciółka – jak wybrać prezent dla kogoś, kto ma wszystko? Zmierzyć się z tym wyzwaniem pomogą prezenty w formie przeżyć. Wyjątkowy Prezent ruszył z nietuzinkową kampanią. Ponad 8000 emocjonujących prezentów. Przejażdżka Ferrari, ekscytująca Kolacja w Ciemności i wiele innych pomysłów zapewnią mnóstwo wyjątkowych emocji i niezapomnianych wrażeń. Zobacz, jak dogodzić najbardziej wymagającym osobom i zapewnić im święta pełne trafionych prezentów.
Mieszkanka gminy Moszczenica dożyła 100 lat. Pani Janina Kopańska urodziła się 8 grudnia 1922 roku. Z okazji jubileuszu życzenia jubilatce złożyli wójt Marceli Piekarek, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Domańska oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Adal. Pani Janinie wręczono także kosz kwiatów, list gratulacyjny oraz upominek.
Studentki II roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej piotrkowskiej filii UJK zorganizowały w auli uczelni spektakl pt. „W poszukiwaniu Olafa”. Przedstawienie podziwiało ponad 500 dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i placówek oświatowych z Piotrkowa Trybunalskiego oraz pobliskich miejscowości.
Nie żyje podejrzany o przestępstwa o charakterze pedofilskim. W trakcie śledztwa mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Groziła mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zmarł z przyczyn naturalnych.
Już w ten weekend na dziedzińcu zespołu opactwa Cystersów rozpocznie się II Jarmark Bożonarodzeniowy pod hasłem „Świąteczna Opowieść u Cystersów”.
Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w ulicach Życzliwej i Witosa - informują piotrkowscy urzędnicy. Jednym z etapów było niedawne wykonanie asfaltowej nawierzchni na tej dotychczasowej.
Na autostradzie A1 zamknięta została łącznica węzła Piotrków Trybunalski Zachód na kierunku Łódź-Warszawa. Uwaga na zmiany organizacji ruchu.
Po raz pierwszy do Piotrkowa zawita Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. S. Jopka. Konkurs organizuje Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze", a przesłuchania odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury.