12, 5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas pierwszego dnia trwania kwesty na rzecz ratowania starych piotrkowskich nagrobków. Waldemar Domaranćzyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego ma nadzieję, że uda się pobić ubiegłoroczny rekord.
Początek listopada to tradycyjnie czas, w którym wspominamy zmarłych. Dzień Wszystkich Świętych to sposobność, by przypomnieć zmarłych w ostatnich miesiącach ludzi futbolu związanych z naszym regionem.
Jeszcze w tym roku powstaną nowe place zabaw przy szkołach podstawowych w Milejowie i Mierzynie.
Jak co roku Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa organizuje kwestę, z której dochód będzie przeznaczony na renowację zabytkowych nagrobków.
Na skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście i Żeromskiego jeżdżą dziś autobusy, pędzą samochody, a spieszący się ludzie obojętne mijają niewielki mur otaczający kościół Marii Panny. W tym miejscu na wzniesieniu przy parafialnym kościółku ponad 600 lat temu istniał pierwszy piotrkowski cmentarz.
Od środy (31 października) od godziny 14.00 trwać będzie ogólnopolska akcja Znicz 2012, która zakończy się późnym wieczorem 4 listopada.
W środę (31 października) odbyło się otwarcie trzeciego w Piotrkowie Trybunalskim kompleksu boisk wybudowanych w ramach programu “Moje boisko - Orlik 2012”.
Tym razem trzyosobowa rodzina trafiła do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im M. Kopernika w Piotrkowie, po tym jak podtruła się tlenkiem węgla z nieszczelnego piecyka gazowego.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na otwarcie jubileuszowej wystawy „Gajda & Restauracja Europa” z okazji 60-lecia urodzin Stanisława Piotra Gajdy.
Od 2013 roku firmy segregujące i magazynujące odpady niebezpieczne będą musiały dostosować swoje magazyny do kryteriów zawartych w nowelizacji ustawy o odpadach z 2010 roku. W Piotrkowie taką działalnością zajmuje się kilka przedsiębiorstw, ale jak na razie tylko jedno próbuje dostosować się do narzuconych wymogów.