Radni Sulejowa przyjęli budżet na 2010 rok. Z nowego planu finansowego miasta i gminy zadowolony jest gość środowego programu O TYM SIĘ MÓWI burmistrz Stanisław Baryła. Jego zdaniem jest to budżet prorozwojowy.
Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Bełchatowa doczekają się w końcu obwodnicy. Będzie miała 8 kilometrów długości i niemal w całości przejmie ruch tranzytowy, który przechodzi obecnie przez centrum miasta. Latem tego roku ma rozpocząć się jej budowa.
Dobiega końca remont pomieszczeń w piotrkowskim Starostwie Powiatowym. W przyszłym tygodniu w odnowionych pomieszczeniach znajdą swe siedziby dwie jednostki podległe starostwu.
Kontynuację inwestycji rozpoczętych w minionym roku oraz rozpoczęcie budowy hali sportowej zakłada projekt budżetu gminy Moszczenica.
Za braterską pomoc przyjdzie mu słono zapłacić. Blisko 40 tysięcy złotych kredytu próbował wyłudzić 36-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Mężczyzna złożył sfałszowane dokumenty na prośbę swojej siostry.
Katarzyna Kazimierczak - studentka II roku Historii piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - jako jedyna z tej uczelni otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Od 2012 roku bełchatowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego swoim zasięgiem obejmować będzie trzy powiaty województwa łódzkiego: bełchatowski, pajęczański oraz radomszczański.
Będków, Ujazd, Budziszewice, Moszczenica, Grabica, Tuszyn i Czarnocin to członkowie Lokalnej Grupy Działania BUDUJ RAZEM. Stowarzyszenie podpisało już umowę z samorządem województwa, dzięki której będzie mogło otrzymywać środki na swoją działalność, czyli wspomaganie firm, instytucji czy osób prywatnych. O pieniądze może wystąpić każdy - podkreśla sekretarz gminy Czarnocin Barbara Sabat.
Kilka interwencji odnotowała wczoraj Straż Pożarna. Tym razem ich powodem nie był żywioł ognia, ale zimowa aura. W Piotrkowie z powodu zalegającego śniegu zawalił się między innymi dach nad wejściem do budynku, strażacy usuwali także sople z kilku dachów.
W listopadzie 2009 władze miasta wypowiedziały umowy stowarzyszeniu „Nowa Droga”, które prowadziło m.in. dwie świetlice środowiskowe dla dzieci. Organizacja, mimo dofinansowań, nie kupowała podopiecznym żywności, nie regulowała również wynagrodzeń dla nauczycieli. W tej chwili nie rozliczyła się również z Urzędem Miasta. Termin oddania 31 tys. złotych minął 21 grudnia 2009. Mówi się, że członkowie stowarzyszenia zawiążą nową organizację. Co zrobią władze Piotrkowa, by odzyskać dofinansowanie?