Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie odbyło się spotkanie komendanta Gabriela Olejnika z prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej - Stanisławem Sipa, delegatem Okręgowego Związku Piłki Nożnej - Włodzimierzem Góralczykiem i prezesami klubów sportowych piłki nożnej z terenu powiatu piotrkowskiego.
W Sulejowie odbył się konkurs na sprawnościowym torze przeszkód w ramach projektu „Widzę – Reaguję” (zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Piotrkowie oraz Starostwo Powiatowe).
Piotrków cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodzimych turystów.
Czekaliśmy długo, ale się doczekaliśmy. Co prawda z miesięcznym opóźnieniem, ale wiadukt łódzki wreszcie został otwarty, pierwsze samochody przejechały tamtędy we wtorek wieczorem.
W poniedziałek ok. 14.30 anonimowy rozmówca powiadomił policjantów z Moszczenicy, że na torach kolejowych pomiędzy Kosowem a Batorówką leży mężczyzna.
Według najnowszych ogólnopolskich danych statystycznych liczba narodzin znowu spadła. I to całkiem niespodziewanie – demografowie przewidywali, że jeszcze przez co najmniej kilka lat będzie działać tzw. efekt “echa wyżu demograficznego”. Okazuje się, że załamanie przyszło wcześniej. Tendencja spadkowa wyraźnie zaznacza się również w regionie piotrkowskim. Jedyną gminą, gdzie odnotowano dodatni przyrost naturalny w stosunku do ubiegłego roku, jest Moszczenica.
Wczoraj (26 września) około godziny 12.15 na skrzyżowaniu ulicy Opoczyńskiej z Targową w Sulejowie doszło do wypadku drogowego, w którym została ranna 55-letnia rowerzystka.
Gmina Ręczno przymierza się do pozyskania funduszy na kompleks boisk w ramach rządowego programu "Orlik 2012".
We wtorek wieczorem (granice 17.00, 18.00) powinien być już przejezdny wiadukt łódzki.
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP wraz z piotrkowskimi policjantami rozbili szesnastoosobową grupę osób zajmujących się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. Przestępcy działali od 2007 do 2010 roku na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.