W czwartek, 17 stycznia w samo południe przedstawiciele władz miasta, grup społecznych, Miejskiego Zakładu Komunalnego oraz placówek oświatowych gminy Sulejów oddali hołd poległym w walce o wyzwolenie miasta spod okupacji hitlerowskiej.
Dziś mija 10 lat od tragicznej śmierci Waldemara Goszcza - wokalisty, aktora i modela pochodzącego z Wolborza.
Godzina milicyjna, internowania i ograniczony dostęp do mediów - tak wyglądała polska rzeczywistość od 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1983 roku.
80-lecie istnienia świętuje w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich w Srocku. - To najstarsze koło w gminie Moszczenica i jedno z najstarszych w powiecie piotrkowskim, dlatego zamierzamy hucznie uczcić tę rocznicę - mówi Halina Derach, przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy.
W Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku w niedzielę 7 października odbędzie się Wieczór Pamięci Żydów Radomszczan "A mury milczą... i tak pozostanie". W mieście obchodzona jest 70. rocznica likwidacji getta przez Niemców.
W ubiegłą niedzielę w lesie pomiędzy Jarostami a Batorówką, obok tablicy upamiętniającej tragiczną śmierć pasażerów pociągów, odbyła się msza w ich intencji.
Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie obchodziła podwójną uroczystość – z okazji 25-lecia istnienia jednostki oraz otrzymania przez nią sztandaru.
Były odznaczenia, poświęcenie pamiątkowej tablicy i wspominanie 100 lat historii. Dziś Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesicach obchodziła 100 rocznicę istnienia.
Z Piotrkowa wyruszyli w Boże Ciało – kajakami. W Warszawie odebrali ważny dokument dla miasta. Rowerami powrócili w niedzielę około 14.20 na Rynek Trybunalski. Grupa wielkich miłośników Piotrkowa osiągnęła kolejny szczyt.
O 14.00 spod Zamku Królewskiego w Piotrkowie dwunastu śmiałków wyruszyło w kajakową wyprawę do Warszawy. Grupa „Piotrków na szczycie” chce w ten sposób uczcić 795 rocznicę pierwszej wzmianki o Piotrkowie Trybunalskim. Podróżników pożegnał wiceprezydent miasta, rodziny, grupka mieszkańców i huk armat.