Sprawa śmiertelnego potrącenia pieszego przez karawan już na finiszu. Czynności prowadzone przez piotrkowską prokuraturę zakończą się w czerwcu. Najprawdopodobniej zostanie skierowany akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Piotrkowie. Równolegle prowadzone jest śledztwo w sprawie upublicznienia nagrania z wypadku.
IV Familiada Pływacka odbędzie się w najbliższą sobotę na basenie przy ulicy Belzackiej 106 w Piotrkowie Trybunalskim. Imprezę tradycyjnie organizują działacze Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i rejestracji szpiku to jeden z głównych celów konkursu plastycznego zorganizowanego przez Piotrkowskie Stowarzyszenie HDK Krwinka. W sobotę 9 czerwca w Szkole Podstawowej w Jarostach odbędzie się gala kończąca obchody Światowego Dnia Krwiodawcy, na której poznamy laureatów zmagań.
Po dwuletniej przerwie wraca „Szydłowski Iron Man”. Już w najbliższy piątek na terenie Poligonu ZSP w Szydłowie odbędą się zawody dla prawdziwych twardzieli. W tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie konkurencji z serii „Iron Crossfit”, biegów z przeszkodami, konkursu wiedzy o sporcie, jak i niespodzianek przygotowanych specjalnie dla uczestników zawodów.
Do końca października zostało przedłużone śledztwo w sprawie ubiegłorocznego karambolu na autostradzie A1. Na przełomie maja i czerwca miała być gotowa opinia biegłych, bez której dalsze prowadzenie sprawy jest niemożliwe.
Dwusetna rocznica śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, legendarnego założyciela i dowódcy Legionów Polskich we Włoszech, a następnie generała dywizji Wojsk Polskich Księstwa Warszawskiego, przypada w środę (6.06). Z tej okazji w piotrkowskiej farze oraz w kościele pw. NMP i Św. Tomasza Kantuaryjskiego, należącym do Klasztoru OO. Cystersów w Sulejowie, o godzinie 17.00 odbędą się msze święte upamiętniające bohatera.
Kibice Piotrkowianina znów pomagają. Tym razem chłopcu, który jest nieuleczalnie chory. Pomóc może każdy z nas! Rodzice 16-letniego Patryka postanowili zorganizować pierwszy w Piotrkowie bal charytatywny, podczas którego zbierane będą pieniądze na leczenie chłopca.
Wystawka z biustonoszy i majtek, mężczyzna biegający nago po lesie, pary uprawiające seks, kobiety wykonujące najstarszy zawód świata - z takimi przypadkami spotykają się strażnicy leśni w okolicach Piotrkowa. Choć samo przebywanie wśród drzew i ptaków nie jest karane, to już wjazd samochodem do lasu czy zaśmiecanie spotyka się z reakcją strażników. Możemy zapłacić nawet 500 złotych.
W Piotrkowie trwa akcja "Daj włos", która ma na celu zebranie naturalnych włosów na peruki dla pacjentek chorych na nowotwory. Kobiety chcące zmienić swój wygląd, mogą przy okazji zrobić coś dla innych. Akcja zorganizowana została w mieście nie po raz pierwszy i z roku na rok cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem. We wtorek do jednego z piotrkowskich salonów zgłosiło się prawie 30 osób.
Zbigniew Boniek prawdopodobnie zostanie trzecim honorowym obywatelem województwa łódzkiego. Kandydaturę byłego znakomitego piłkarza, a obecnie prezesa PZPN zaproponował Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.