Artykuły do tagu: Powie

Bardzo zła jakość powietrza w Piotrkowie
Mroźna aura przyczyniła się do pogorszenia stanu powietrza w Piotrkowie. Według tego, co pokazują nam czujniki Airly, w centrum miasta dopuszczalna norma pyłu PM 2,5 była przekroczona została o 735%, natomiast PM 10 o 707%!
Walka trwa. Jak ze smogiem radzą sobie inni?
Najgorzej jest w Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim. Trochę lepiej, ale też źle, w Piotrkowie Trybunalskim. Bełchatów nie jest co prawda „czerwonym punktem” na mapie najbardziej zanieczyszczonych miast, ale również tam walka trwa. Sprawdzamy, jak ze smogiem radzą sobie ościenne miasta.
Uczyli jak oszczędniej palić w piecu
Kominiarze wspólnie z piotrkowskim magistratem i strażą miejską pokazywali mieszkańcom w jaki sposób można oszczędzić na opale i przy okazji zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Wszystko to w ramach czwartkowej akcji przeprowadzonej w Rynku Trybunalskim.
Czy w Piotrkowie będzie czyste powietrze?
Na ten temat rozmawiali eksperci w ramach konferencji, która zorganizowana została w środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. Rozmawiano m.in. o zagrożeniu dla zdrowia, jakie wynika z obecności smogu. Przedstawiciele Urzędu Miasta opowiedzieli o działaniach mających na celu jego ograniczenie.
Montują czujniki do sprawdzania jakości powietrza
W Piotrkowie trwa montaż sensorów monitorujących stan powietrza. W mieście pojawi się 20 takich czujników.
Z cyklu
Gmina Sulejów to kolejny samorząd, który dołączył do akcji informacyjnej poświęconej czystości powietrza.
Tłumy na finale „Lokomotywą po wiedzę” w Łódzkim Domu Kultury
Przeszło 300 dzieci wzięło udział w wielkim finale drugiej edycji „Lokomotywą po wiedzę” – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego, który odbył się w minioną sobotę, 9 czerwca w Łódzkim Domu Kultury. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Lokomotywa Łódzkiego Domu Kultury odwiedziła ASP
Kolejna grupa uczestników wzięła udział w ostatnich warsztatach ubioru i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych, zorganizowanych przez Łódzki Dom Kultury w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.
Napisali powieść, pochodzą z naszego regionu
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza miłośników dobrej literatury na spotkanie z Lidią Liszewską i Robertem Kornackim, autorami książki „Napisz do mnie”.
 Spalanie śmieci – jest nieekologiczne i nieekonomiczne
Smog, który tak bardzo doskwiera nam w okresie zimowym powstaje między innymi w wyniku ogrzewania naszych mieszkań i domów złej jakości paliwem. W naszym kraju niestety wciąż powszechne jest palenie śmieci, a ewentualne informowanie odpowiednich służb o takim procederze jest uznawane za donosicielstwo. Zapominamy, że nasza bierna postawa w tej kwestii oznacza zgodę na zatruwanie naszych organizmów i najbliższego nam otoczenia. Ci, którzy spalają śmieci w domowych instalacjach grzewczych narażają się na karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat