To oczywiste, że rodzice starają się zapewnić własnemu dziecku bezpieczeństwa w każdej sytuacji. Nie inaczej jest podczas jazdy samochodem. Przyzwyczajanie latorośli do zapinania pasów, czy też umieszczanie młodszych dzieci w specjalnych fotelikach lub podstawkach to dziś standardowe elementy opieki nad dzieckiem w trakcie podróży. Rzeczywistość pokazuje, że jednak nie każdy liczy się z kwestią bezpieczeństwa dzieci w samochodzie.
Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle udziałowcy spółki MZGK zdecydują się odsprzedać swoje udziały miastu. Nie wiemy, kiedy Komisja Europejska przyzna nam dofinansowanie na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków.
Słynny koncert Madonny, na który fani czekają od wielu lat, już za kilka dni. Przeciw wystąpieniu artystki protestują niektóre organizacje katolickie. Wszystko przez datę (15 sierpnia - dzień katolickiego Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny), na którą zaplanowano koncert. Piotrkowscy fani, mimo obaw i zamieszania związanego z tym muzycznym wydarzeniem, nie zamierzają rezygnować z imprezy.
Rodzina opiekująca się grobem, administracja cmentarza rzymsko-katolickiego, każdy kto zobaczył, co po sobie zostawili wandale, był wstrząśnięty.
Urząd Miasta w Piotrkowie ogłosił przetarg na modernizację fragmentu ul. Wojska Polskiego od ul. Powstańców Warszawskich do ul. Kostromskiej.
Największe niebezpieczeństwo w mieście czyha po 22:00. Bełchatowska Straż Miejska pełni służbę całodobowo, mimo że jest 22 strażników. W Radomsku jest ich 34. Również oni patrolują miasto po 22.00. Pabianice, które mają 42 funkcjonariuszy, w godzinach nocnych mogą liczyć na dwa dwuosobowe patrole miejskie. W Piotrkowie strażnicy, których jest 38, patrolują miasto nocą tylko od wielkiego dzwonu. Twierdzą, że skutecznie zastępuje ich monitoring.
Parlament studentów staje w obronie żaków z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Około sześciuset psów zgłoszonych jest na wystawę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (16 sierpnia) w Piotrkowie. Miejscem imprezy tradycyjnie będzie teren Strzelnicy PZŁ przy ulicy Wierzejskiej 100.
Ona chciała tańczyć. On miał być aktorem. Przypadek sprawił, że zaczęli uprawiać jeden z najstarszych zawodów świata. O podróżach, zaufaniu, zwycięstwach, upadkach i o tym, jak wygląda cyrk „od kuchni”, opowiadają piotrkowscy akrobaci Ewa i Sylwester Wiśniewscy.
Wyjeżdżając poza granice naszego miasta na wypoczynek, należy pamiętać nie tylko o materacu, piłce i dobrym humorze. Warto nie zapomnieć również o dokumencie, dzięki któremu, w razie konieczności, będziemy mogli skorzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej