Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 415 szt. odzieży i galanterii z fałszywymi znakami towarowymi. Podrobiona odzież została zabezpieczona na targowisku miejskim w Piotrkowie Trybunalskim.
Czy budowa tymczasowej przeprawy na Pilicy będzie rozwiązaniem problemów komunikacyjnych, które powstaną w trakcie przebudowy mostu w Sulejowie? Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważają urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Na osobliwy sposób ominięcia opłaty na autostradzie A1 wpadł jeden z kierowców. Aby nie zapłacić za przejazd, postanowił zamienić tablicę rejestracyjną swojej przyczepie. Oszustwo wykryli jednak pracownicy KAS.
Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi (ŁUC-S) podczas kontroli w Centralnej Sortowni InPost w Woli Bykowskiej w powiecie piotrkowskim, wykryli w przesyłkach kurierskich nielegalny tytoń do palenia.
315 sztuk podrobionej odzieży, galanterii i perfum oraz 540 paczek papierosów bez polskiej akcyzy przejęła łódzka Krajowa Administracja Skarbowa. Nielegalne towary zostały zarekwirowane podczas kontroli na targowiskach w Radomsku i Bełchatowie.
Do groźnego zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w Sulejowie. Na ul. Opoczyńskiej zderzyły się trzy samochody, a jeden z nich dachował. DK 12 była całkowicie zablokowana.
W Sulejowie na dwukilometrowym odcinku DK12 (od km 412 do km 414) rozpoczyna się planowana naprawa nawierzchni jezdni. Ze względu na fakt, że odcinek ten należy do najbardziej obciążonych ruchem w województwie, prace będą prowadzone w nocy.
Pochylone drzewa pomiędzy Przygłowem a Sulejowem zagrażały bezpieczeństwu kierowców jadących krajową "dwunastką". Dzięki interwencji druhów z OSP KSRG Przygłów problem szybko udało się zlikwidować.
14 lutego 1942 r. funkcjonujący od później jesieni 1939 r. Związek Walki Zbrojnej przeformowany został w Armię Krajową. Wszyscy miłośnicy historii, a zwłaszcza pasjonaci dziejów II wojny światowej wiedzą, że skala działalności polskiego ruchu oporu z lat 1939-1945 osiągnęła rozmiary rzadko spotykane w okupowanej przez Niemców Europie. Z okazji kolejnej rocznicy powstania AK przypominamy artykuł dr Macieja Hubki z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim
14 lutego 1942 roku powołano do życia Armię Krajową. Dla Piotrkowa to szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ pierwszym komendantem AK został urodzony i wychowany w tym mieście - Stefan Rowecki-Grot.