Advertisement

 W Sulejowie powstanie drugi most? 

Poniedziałek, 20 marca 202361
Czy budowa tymczasowej przeprawy na Pilicy będzie rozwiązaniem problemów komunikacyjnych, które powstaną w trakcie przebudowy mostu w Sulejowie? Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważają urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Fot. UM w Sulejowie Fot. UM w Sulejowie

O tym, że most w Sulejowie jest w złym stanie i wymaga przebudowy, informowaliśmy kilka tygodni temu. Sprawa "wypłynęła" na posiedzeniu zespołu parlamentarnego ds. budowy drogi ekspresowej S12. O problemach z tym mostem pisaliśmy w tekście: 


Sulejów czeka totalny paraliż? 


Okazuje się, że most nie jest w najlepszym stanie technicznym, co wykazują wykonywane tam co roku badania techniczne. Przedstawiciele GDDKiA podkreślają, że ten most trzeba będzie przebudować lub nawet zbudować na nowo. Pytanie, jak rozwiązać problemy komunikacyjne, które pojawią się w trakcie przebudowy. Nikt w Sulejowie ani w regionie nie wyobraża sobie, aby nie było przejazdu przez most na Pilicy. Zdają sobie z tego sprawę także w GDDKiA.

Większym wyzwaniem jest logistyka i przygotowanie organizacji ruchu w regionie niż same prace budowalne na moście. Obecnie są to rozważania, jak tę sytuację rozwiązać. Analizując sytuację, dokładamy wszelkich wysiłków, aby komunikacja między wschodnim a zachodnim brzegiem Pilicy w Sulejowie została zachowana. To jest najistotniejsze - podkreśla Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA. - Wiele wskazuje na to, że w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego mostu pojawi się nowa przeprawa  tymczasowa. Na czas remontu trzeba ją będzie wybudować, a po zakończeniu prac budowalnych zdemontować - dodaje Maciej Zalewski.

Tymczasowa przeprawa byłaby przeznaczona dla samochodów osobowy, a ciężki ruch zostałby wyprowadzony poza Sulejów. 

Gdybyśmy zdecydowali się na takie rozwiązanie, to pytanie, na ile miejsce i technologia pozwolą nam tam działać. Jakiej szerokości będą mogły być pasy ruchu, czy ruch będzie się mógł odbywać równocześnie w obu kierunkach, czy będzie musiał odbywać się wahadłowo? Decyzje co do rozwiązań dopiero przed nami - wskazuje Maciej Zalewski. 

W tym roku urzędnicy planują ogłosić przetarg na dokumentację projektową przebudowy mostu. To będzie pierwszy krok, a kolejne etapy będziemy dopiero poznawać dopiero w kolejnych miesiącach. Prace stricte budowlane mogłyby w tym miejscu wystartować za kilka lat. 


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Baraniorz ~Baraniorz (Gość)21.03.2023 08:17

Najlepiej jak by ta tymczasowa przeprawa była na przeciw Kościoła

41


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.03.2023 23:18

Niech się zawali to może się obudzą barany. Kładką będą jeździć, a tak wogule po co ta śmieszna kładka ile ludzi tam chodzi za te pieniądze co ona kosztowała dołożyli by milion złotych i drugi most by był. No ale Sulejów, burmistrz inteligencją BLYSZCZY.

50


eko ~eko (Gość)22.03.2023 21:48

Sulejów mostami będzie stał. Szybciej będzie można uciec z Sulejowa do Piotrkowa albo do innego miasta.

50


Obiektywny ~Obiektywny (Gość)22.03.2023 17:44

Nie powstanie, bo nie ma miejsca na to.

31


Obiektywny ~Obiektywny (Gość)22.03.2023 17:44

Nie powstanie, bo nie ma miejsca na to.

31


Ep ~Ep (Gość)21.03.2023 16:16

Są już dwa mosty. Jeden nowy drugi remontowany kilka lat temu, może teraz tunel ?

83


ja ~ja (Gość)22.03.2023 09:47

najlepszym miejscem na tymczasowy most jest ulica torowa - czyli w śladzie dawnego mostu kolejowego... tylko zastanawia mnie po co taki tymczasowy most później rozbierać? niech gmina dopłaci i most zostanie na wypadek przyszłych korków... ewentualnie w którymś miejscu miedzy taraszczyńską a podkurnędz...

50


cyklista ~cyklista (Gość)21.03.2023 09:13

Kładka jest do kościoła to po co tam chcą jeździć wózkami czy rowerami, nie rozumiem ?

80


patrząc na mapę ~patrząc na mapę (Gość)21.03.2023 09:06

Przecież odległość od Piotrkowa do Kozenina to krótszy i tańszy odcinek do wybudowania niż z węzła łódzkiego do Kozenina obok Tomaszowa. Jednym słowem Tomaszów będzie się rozwija jak puszczą drogę tamtędy, a Piotrków i Sulejów coraz większa sypialnia dla emerytów.

172


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)21.03.2023 20:49

Głupie zakończenie artykułu. Piszą,że most jest w kiepskim stanie,a na końcu art.że prace budowlane na moście mogą się zacząć za kilka lat.To po co o tym pisać.?

90


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat