Artykuły do tagu: Kraj

Rusza program grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich
Termin na złożenie wniosku mija 15 września. Pula środków w programie grantowym wynosi aż 100 tys. zł brutto!
10-latka poznała koleżankę w Internecie i... ruszyła taksówką do Sosnowca
Piotrkowscy policjanci otrzymali informację z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie o zaginięciu dziewczynki. 10-latka miała podróżować taksówką do Sosnowca. Mundurowi szybko namierzyli pojazd i odnaleźli młodą pasażerkę, która bezpiecznie wróciła do rodziców. Jak się okazało, chciała odwiedzić poznaną w Internecie koleżankę.
Najdroższy lek świata będzie refundowany
Na liście leków refundowanych znajdzie się najdroższy lek świata, czyli Zolgensma. Jedna jego dawka kosztuje ponad 2 miliony dolarów. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji tego preparatu. Jak się okazało, nie każde dziecko chore na SMA będzie mogło skorzystać z refundacji.
Piesi, rowerzyści i transport publiczny - priorytety miejskiej mobilności
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
„WP”: pracoholik pozbawia swoje otoczenie relaksu
Wakacje z osobą, która zamiast spędzać czas z bliskimi, trawi długie godziny przy służbowym telefonie, trudno nazwać wypoczynkiem. Zaawansowany pracoholizm może być zagrożeniem. Kiedy nie pozwalamy sobie na odpowiedni wypoczynek, mogą się pojawić problemy z motywacją do pracy, wypalenie zawodowe, pogorszenie się kontaktów z rodziną i współpracownikami, a nawet kłopoty zdrowotne.
Zgarnęli podróbki i papierosy bez akcyzy
315 sztuk podrobionej odzieży, galanterii i perfum oraz 540 paczek papierosów bez polskiej akcyzy przejęła łódzka Krajowa Administracja Skarbowa. Nielegalne towary zostały zarekwirowane podczas kontroli na targowiskach w Radomsku i Bełchatowie.
Badanie IBRiS: Polacy potwierdzają, że zwracają większą uwagę na zużycie prądu, jednak z praktyką bywa różnie
W tym sezonie wakacyjnym aż 69 proc. Polaków planuje zwracać większą niż w poprzednich latach uwagę na zużycie prądu. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że racjonalne użytkowanie urządzeń elektrycznych staje się szczególnie ważne dla gospodarstw domowych. Bo choć jako konsumenci nie mamy wpływu na ceny prądu, możemy w znacznym stopniu wpłynąć na wysokość naszych rachunków za energię elektryczną.
Mamy 120 000! To nie fejk!
Wirusowe zapalenie wątroby typu C może dotyczyć każdego z nas. Tę zakaźną chorobę wywołuje wirus zapalenia wątroby typu C (HCV). Większość Polaków nie bada się w tym kierunku, a do zakażenia może dojść każdego dnia i w sytuacjach, które zazwyczaj nie wzbudzają w nas obaw, np. w salonie kosmetycznym lub u dentysty. Zagrożenie pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do uszkodzenia skóry podczas niedbale wykonywanych zabiegów chirurgicznych lub przy użyciu źle wysterylizowanego sprzętu medycznego czy narzędzi kosmetycznych
Grupa PGE: nie ma nadzwyczajnych zysków w energetyce
Obserwując otoczenie rynkowe oraz rynek surowców, PGE wskazuje, że ceny węgla w 2022 r. mogą wzrosnąć średniorocznie o ok. 190 proc. w porównaniu do 2021 r., cena gazu w 2022 r. o ok. 210 proc., a uprawnień do emisji CO2 o ok. 140 proc. Podczas gdy w tym samym okresie cena energii elektrycznej powinna wzrosnąć o ok. 110 proc. Oznacza to, że koszty produkcji energii mogą wzrosnąć istotnie więcej od wzrostu przychodów z jej sprzedaży.
Polacy zdecydowanie popierają wprowadzane zmiany, które uwolnią wiatr na lądzie
81% Polaków popiera rozwój lądowych elektrowni wiatrowych, 75% uważa, że wiatraki na lądzie przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa energetycznego i zmniejszenia zależności od paliw kopalnych, a 85% badanych sądzi, że prawo w Polsce powinno wspierać rozwój i korzystanie z odnawialnych źródeł energii, w tym elektrowni wiatrowych – wynika z najnowszego badania Social Changes. To potwierdza jak ważne zarówno dla gospodarki, ale też społeczeństwa, są wprowadzane właśnie zmiany liberalizujące ustawę odległościową, dopuszczając dla chętnych gmin zmniejszenie odległości minimalnej od zabudowań do 500 metrów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat