Kupno pieca na ekogroszek to naprawdę dobra inwestycja. Ogrzewanie tym rodzajem paliwa jest wyjątkowo wygodne i mało wymagające – ogromna część całego procesu jest zautomatyzowana. Co więcej, ekogroszek cieszy świetną wydajnością, która przekłada się na ekonomiczne rozprowadzanie ciepła w domu czy mieszkaniu. Aby móc cieszyć się całkowicie nowym sposobem ogrzewania, trzeba wiedzieć, jak podłączyć piec na ekogroszek – lub z jakimi kosztami będzie się wiązało zlecenie tego zadania fachowcom. Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!
Trzech na czterech ankietowanych jest przekonanych, że działania pojedynczego człowieka mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne - wynika z badania IBRiS zrealizowanego na zlecenie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.
Planujesz ślub i wesele? To wydarzenie, którego nie możesz przegapić. Już 29 stycznia w Piotrkowie odbędą się Targi Ślubne Weselicho 2022, a na nich odnajdziecie wszystko, co potrzebne, aby ten wyjątkowy dzień zapamiętać do końca życia.
W gminie Rozprza ruszyła druga edycja programu dofinansowań wymiany starych węglowych pieców. Można otrzymać nawet 3 tys. złotych.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach wzbogaci się o ekopracownię. Na utworzenie tematycznej pracowni Powiat Piotrkowski pozyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi.
W najbliższy czwartek (16.10.2021) w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze". Tymczasem już w poniedziałek (13.12.2021) mija termin przyjmowania zgłoszeń.
Tylko w ciągu ostatnich 2 lat program Erasmus+ sfinansował w Polsce 521 projektów ekologicznych o łącznej wartości 23,5 miliona euro. Takie informacje płyną z raportu Narodowej Agencji Programu Eramsus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zaprezentowanego podczas konferencji „Climate Law and Governence Day” odbywającej się w ramach Szczytu Klimatycznego COP26 w Glasgow. W kolejnych latach możliwości wsparcia projektów o profilu ekologicznym z programu Erasmus+ będą jeszcze większe.
„Od teraz możesz cieszyć się smakiem Pepsi i stać się częścią pozytywnej zmiany”, deklaruje producent kultowego napoju Pepsi. W listopadzie 2021 roku do produkcji w polskich zakładach firmy trafiły butelki w całości wykonane z rPET, czyli plastiku pochodzącego z ponownego przetworzenia. Zmiana ta czyni Pepsi pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych w Polsce, której wszystkie butelki będą produkowane z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Cała inicjatywa jest wsparta kampanią informacyjną, która pomoże lepiej zrozumieć działania marki i rolę konsumentów w procesie produkcji opakowań z rPET.
Centrum Rafinacji Odpadów Komunalnych to pomysł władz samorządowych z naszego regionu na obniżenie ceny śmieci. W magazynie Magiel na antenie radia Strefa FM padło pytanie, czy to dobra inicjatywa? Okazuje się, że zdecydowana większość słuchaczy to zwolennicy takiego rozwiązania.
Na początku listopada została wbita symboliczna łopata pod budowę Ekosfery w centrum Czarnocina. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na rozpoczęcie budowy tego demonstracyjnego pasywnego budynku użyteczności publicznej. Będzie to energooszczędny i nowoczesny obiekt, spełniający m.in. funkcję edukacyjną w zakresie ekologii i ochrony środowiska.