Advertisement

Rozprza dopłaci do wymiany pieców

ePiotrkow Wtorek, 11 stycznia 202218
W gminie Rozprza ruszyła druga edycja programu dofinansowań wymiany starych węglowych pieców. Można otrzymać nawet 3 tys. złotych.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

O dotację mogą starać się osoby fizyczne, a pozyskane pieniądze mogą być przeznaczone na likwidację ogrzewania piecem węglowym i zamianę na ogrzewanie proekologiczne: kotły gazowe, olejowe, elektryczne, pompy ciepła oraz pelet drzewny.

Warunkiem montażu kotła na paliwo stałe jest brak możliwości technicznych podłączenia się do sieci dystrybucji gazu.

 

Wnioski można składać od 13 stycznia do końca kwietnia w Urzędzie Gminy. Wysokość dotacji może wynieść 50 % kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej jednak niż 3 tys. złotych na jeden budynek lub lokal mieszkalny. Zachęcam wszystkich do skorzystania z tego programu. Na pewno ułatwi on wymianę pieca, a to likwidacja starych węglowych pieców przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszej gminie - podkreśla Janusz Jędrzejczyk, wójt Rozprzy. 

Dotacja udzielana jest wyłącznie na dofinansowanie niezbędnych tzw. kosztów kwalifikowanych, czyli na demontaż kotłów/pieców/palenisk węglowych i  zakup oraz montaż nowego źródła ogrzewania.

 

Po spełnieniu wszystkich wymagań formalnych osoba zamierzająca ubiegać się o dotację powinna złożyć stosowny wniosek wraz z wszystkim niezbędnymi załącznikami. 

 

Urzędnicy przypominają, że w przypadku otrzymania dofinansowania refundowane będą tylko koszty poniesione od dnia złożenia wniosku


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)12.01.2022 09:10

Warto zainstalować pompę ciepła i założyć panele fotowoltaiczne.

11


CO2 ~CO2 (Gość)11.01.2022 11:42

Zmieńcie na gazowy tanio będzie ????A jak prądu braknie to już kaplica.

83


torby ~torby (Gość)12.01.2022 07:46

Przy obecnych cenach gazu, prąd jaka kolwiek wymiana to samobójstwo. Ludzie pójdą z torbami.

71


www ~www (Gość)11.01.2022 11:25

3 tyś.!Czy to z tych obligacji ponad 10 milionów? Gdzie byliście jak inne gm. brały dofinansowania nawet po 80%???
Chyba też wiecie że to będzie do spłaty!

61


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)11.01.2022 15:44

Moim zdaniem to globalny przekret.Komus bardzo zalezy na sprzedawaniu gazu.Tak samo jak wczesniej z autami elektrycznymi,ktore w caloksztalcie wcale nie sa ekologiczne Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kase.

81


Kazik ~Kazik (Gość)11.01.2022 12:21

Palić trzeba umieć i tyle w temacie.
Wymienić piec węglowy na węglowy to chyba jakiś żart. Ja mam mały zwykły można sterownik z nadmuchem założyć bo dostosowany jest do tego tylko po co żeby więcej ciepła do komina poszło?.
przykład pieca na groszek co za interes palić całą dobe do tego zużycie prądu i tona groszku na miesiąc to jest ekologia jak ja w zwykłym piecu spale dużo mniej bo podpalam tylko na kilka godzin .
Obecnie jak bym chciał wymieniać na nowy wynalazek to nie da rady nie mam takiego pomieszczenia by taki piec wstawić nawet ten na groszek nie wejdzie ale żeby dostać dotacje to nie takie proste jak nie masz budynku ocieplonego to nawet tematu nie ma o dotacji i koło się zamyka.
Ocieplić mój dom to wydatek co najmniej 40 tys. tylko po co i dla kogo taka polityka rządu jak obecna takimi programami zmierza do jednego by ze społeczeństwa dziadów zrobić

52


Eco maruś ~Eco maruś (Gość)11.01.2022 11:06

Nareszcie skończą się te wstrętne kopciuchy.

48


Gg ~Gg (Gość)11.01.2022 10:29

A na co te 3000 na hydraulika czy na co żeby wymienić należy mieć przynajmniej 15 000.

141


spoko ~spoko (Gość)11.01.2022 11:24

mam kocioł montowany zgodnie z ówczesnymi przepisami ,do czasu jak nie zmienię ze względu na zużycie ,nikt mnie nie zmusi do wyrzucenia sprawnego ,prawo działa wstecz czy inaczej

71


Suchy. ~Suchy. (Gość)11.01.2022 11:09

Jak was nie stać na to, to weźcie kredyt i zmieńcie pracę.

64


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat