W czasach pandemii wielu Polaków decydowało się na rozwiązania, które pozwalały na utrzymanie społecznego dystansu. Szczególnie problematyczne były w tym wizyty u lekarzy. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu okazały się recepty elektroniczne czyli tak zwane E-recepty. Są to generowane przez lekarza cyfrowe recepty, dzięki którym nie tylko łatwo i wygodnie można wykupić przepisane leki ale dodatkowo nie da się ich zgubić, więc stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnych, papierowych recept.
Długi majowy weekend można spędzić na różne sposoby. Wielu piotrkowian zdecydowało się zrobić zakupy, wykorzystując jedną z nielicznych niedziel handlowych w tym roku.
Niewiele jest schorzeń, którym możemy z dużym prawdopodobieństwem zapobiec albo złagodzić ich objawy. Należą do nich choroby zakaźne. Dlatego szczepienia powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a system ochrony zdrowia powinien je zapewnić zarówno dzieciom, jak dorosłym i osobom starszym. Tryb refundacyjny dla wielu szczepień jest dobry – twierdzi prof. Marcin Czech, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. – Powinno się po prostu refundować kolejne szczepionki. Im dłużej żyję na tym świecie, tym bardziej skłaniam się do przekonania, że szczepienia powinny być bezpłatne, finansowane w 100 procentach przez państwo. Bariera finansowa nie skłania ludzi do profilaktyki - dodaje epidemiolog.
Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa wygłosił w piotrkowskiej filii UJK wykład 'Świat od nowa. Wnioski z rosyjskiej agresji na Ukrainę dla polskiej polityki zagranicznej i obronnej”. Zwrócił uwagę m.in. na to, że polska obronność musi się rozwijać, by Polacy mogli czuć się bezpiecznie. Towarzyszyli mu wiceministrowie: edukacji i nauki, a także rolnictwa.
Pijany mężczyzna awanturował się w sklepie w Sulejowie, domagając się sprzedaży alkoholu. Nie rezygnował mimo stanowczej odmowy ekspedientki. Kiedy sytuacja stawał się nieprzyjemna, do akcji wkroczył jeden klientów stojący w kolejce...
„Świat od nowa. Wnioski z rosyjskiej agresji na Ukrainę dla polskiej polityki zagranicznej i obronnej” to tytuł wystąpienia, z którym o Piotrkowa Trybunalskiego przyjedzie wiceminister obrony narodowej i poseł ziemi opolskiej Marcin Ociepa. Organizatorem wykładu jest piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Akcja szczepienia lisów wolno żyjących realizowana jest obecnie na terenie województwa łódzkiego. Zwierzęta są szczepione przeciwko wściekliźnie. W pomoc służbom weterynaryjnym zaangażował się także Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.
Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje na temat planów wprowadzenia niższej taryfy za ciepło w Piotrkowie. Zacznie ona obowiązywać od 1 maja, ale obniżki będą dotyczyć głównie przedsiębiorców.
Na niedawno zakończonych mistrzostwach Polski w pływaniu, organizowanych przez Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, piotrkowianin Bartosz Sokalski został multimedalistą tej imprezy.
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.