Wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Pauliny Żuk odbędzie się w piątek (25 czerwca) w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego. Ekspozycja nosi tytuł „Obraz zjawisk”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00.
Na terenie gminy Aleksandrów prowadzone są intensywne prace związane z budową otwartej sieci światłowodowej w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.
Historia kolejnictwa w Piotrkowie jest niemal tak stara jak historia pocztowych znaczków. Pierwsze znaczki pocztowe wyemitowane zostały w 1840 r. w Anglii. Wkrótce, bo już w 1860 r. pojawiły się również na ziemiach polskich. W międzyczasie podjęto budowę Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Poruszające się tzw. „wiedenką” pociągi zawitały do Piotrkowa już w 1846 r. Właśnie kolej jest przedmiotem wystawy, którą będzie można podziwiać w piotrkowskim Muzeum w wakacje.
Sulejowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 34-letniego mieszkańca powiatu. Ciało mężczyzny wraz z motocyklem zostały odnalezione w rzece Czarna w pobliżu miejscowości Niewierszyn.
Do groźnego wypadku doszło w środowy poranek na terenie gminy Aleksandrów. Mężczyzna poruszający się samochodem osobowym uderzył w drzewo. Na miejscu musiał interweniować śmigłowiec LPR.
Na ten weekend polecamy coś z nowości, bo pachnącą jeszcze drukarnią książkę Remigiusza Mroza „Ekstremista”, a do tego poradnik dla dbających o swoje zdrowie i obyczajową powieść osadzoną przeszło wiek temu. Ale po kolei...
Sobotnie wydarzenia z okazji Nocy Muzeów skłoniły wiele osób, by odwiedzić piotrkowskie muzea. Stałe i czasowe wystawy zostały tego dnia wzbogacone także pokazami. Na Rynku Trybunalskim można było zobaczyć rekonstrukcje dawnych zawodów, a przy Zamku zapoznać się z dawnymi egzemplarzami broni.
64 samorządy z naszego regionu otrzymają dotacje na rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na ten cel 4 miliony złotych. Decyzję o podziale środków zatwierdził na ostatniej sesji Sejmik Województwa Łódzkiego. Wśród beneficjentów są gminne samorządy z Aleksandrowa, Rozprzy oraz Woli Krzysztoporskiej.
Jesteśmy w fazie małego eksperymentu populacyjnego – co się stanie, gdy poluzujemy wszystkie obostrzenia – powiedział PAP specjalista chorób zakaźnych prof. Miłosz Parczewski. Podkreślił, że chodzi o kontrolowane otwarcie, które "naturalnie musi się teraz zdarzyć".
W związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - Oddział Muzeum w Polichnie, przygotowało wystawę pn.: „Katyń – pro memoria”. Ze względu na warunki epidemiologiczne ma ona postać ekspozycji planszowej, dostępnej do zwiedzania na wolnym powietrzu przy Placu Zamkowym 4, nieopodal siedziby Muzeum. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od kwietnia 2021 roku