Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 nawiedziło we wtorek środkową Chorwację. Jego epicentrum znalazło się zaledwie 2 km od Petrinji, czyli partnerskiego miasta Piotrkowa. Wiadomo już o pierwszych ofiarach kataklizmu, a skala zniszczeń jest olbrzymia. - To jest jak Hiroszima, nie ma połowy miasta - powiedział burmistrz miasta Petrinja, Darinko Dumbović.
Murad Gadżijew, zawodnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wygrał przed kilkoma dniami prestiżowe zawody o Puchar Świata w Belgradzie. Jest to już kolejny duży sukces Murada w tym roku, za które został doceniony i nominowany w najważniejszym krajowym plebiscycie na sportowa roku. Zapaśnik AKS-u opowiedział nam o minionym turnieju oraz sportowych planach na przyszłość.
Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Dróg i Utrzymania w piątek (18 grudnia) zakończył się montaż świątecznych iluminacji w Piotrkowie. Świecące ozdoby możemy spotkać na Starym Mieście, ul. Słowackiego i Narutowicza oraz al. 3 Maja. Świąteczny obraz miasta uzupełniają dekoracje przygotowane przez firmy i osoby prywatne. Wybraliśmy się na nocny spacer, aby przyjrzeć się miastu w bożonarodzeniowym klimacie.
Magomedmurad Gadżijew triumfował w prestiżowym turnieju o Puchar Świata w Belgradzie. Zapaśnik Atletycznego Klubu Sportowego występujący w kategorii do 70 kg w stylu wolnym podczas dwudniowych zawodów wygrał 4 walki na macie oraz 1 walkowerem.
Wszyscy z lekcji historii znają obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau, jednak mało kto pamięta o jego łódzkim odpowiedniku stworzonym przez niemieckiego okupanta w czasie II wojny światowej z myślą o najmłodszych. Były rzecznik piotrkowskiego Urzędu Miasta, Błażej Torański właśnie temu miejscu i osobom, które do niego trafiły poświęcił swoją książkę "Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi".
Na stacji diagnostycznej przy ul. Glinianej 17 w sobotę (21.11) będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł. Jest to jedyna stacja w Piotrkowie, która włączyła się w policyjną akcję "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", mającej na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Jest to ważne szczególnie jesienią, gdy wcześniej robi się ciemno i pogarsza się widoczność.
Ponowne otwarcie restauracji, siłowni i hoteli niesie ze sobą największe ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa - do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Północno-Zachodniego w Evanston w badaniu opublikowanym w magazynie "Nature".
W całej Polsce rusza kampania „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. 24 października, 7 listopada i 21 listopada kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. W Piotrkowie będzie można to zrobić w piotrkowskim oddziale WORD przy Glinianej.
20 tysięcy specjalnych toreb przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej tutejsza Caritas, zapraszając tym samym do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich.
Gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia 100 000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć! – informuje Europejska Rada Resuscytacji. Niestety jedynie niewielki odsetek osób, u których występuje nagłe zatrzymanie krążenia poza szpitalem otrzymuje pomoc wystarczająco szybko, aby przeżyć. Każdego roku u około 400.000 Europejczyków występuje nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia (NZK), z czego w ok. 350.000 przypadkach zdarza się to poza szpitalem. 16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca.