W tym roku Narodowe Święto Niepodległości mieszkańcy gminy obchodzili znacznie skromniej. Przedstawiciele samorządu złożyli kwiaty przed pomnikiem w Woli Krzysztoporskiej.
Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie oraz kwiaty pod pomnikiem Marszałka - tak mieszkańcy gminy Wolbórz uzcili Święto Odzyskania Niepodległości.
Przedstawiciele władz miasta wczesnym porankiem złożyli tradycyjne wieńce pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza, aby uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Później w tym samym miejscu złożył starosta piotrkowski. Wieczorem będzie można podziwiać specjalne iluminacje na niektórych budynkach publicznych.
W Święto Niepodległości tym razem Polacy nie będą mogli tłumnie upamiętnić wydarzeń sprzed ponad 100 lat. Wszystkiemu winna epidemia koronawirusa. Pamięć o niepodległościowych działaniach naszych przodków można jednak kultywować przez cały rok, np. odwiedzając piotrkowskie Archiwum Państwowe.
Jak wspólnie świętować tegoroczną 102. rocznicę odzyskania niepodległości? Co zrobić 11 listopada, gdy musisz zostać w domu? Wystarczy w samo południe włączyć radio Strefa FM (98,2) i dołączyć do narodowego słuchania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu". Można wysłuchać go w milczeniu, zaśpiewać lub zagrać na instrumencie - najważniejsze to być razem w tej wyjątkowej chwili.
Wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się we wtorkowy wieczór w Wolborskim Centrum Kultury. Koncert można było obejrzeć w domu.
Centrum Kultury w Wolborzu zorganizował z okazji tegorocznego Święta Niepodległości niezwykły koncert Joanny Aleksandrowicz. Możecie śledzić go na żywo.
Archiwum Państwowe w Piotrkowie działa w miarę normalnie. – Nie kontaktujemy się bezpośrednio z interesantami – mówi dr Aleksy Piasta, kierownik Oddziału Informacji w archiwum. – Udostępniamy jednak materiały elektronicznie. Można więc korzystać z naszych zbiorów.
11 listopada w Polsce obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Podobnie, jak w całym kraju, świętować będziemy inaczej niż co roku.
Mieszkańcy sołectwa Glina cieszą się z nowego nagłośnienia, które mogli kupić w ramach tzw. grantów sołeckich współfinansowanych z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.