Archiwum czeka na interesantów

Strefa FM Poniedziałek, 09 listopada 20206
Archiwum Państwowe w Piotrkowie działa w miarę normalnie. – Nie kontaktujemy się bezpośrednio z interesantami – mówi dr Aleksy Piasta, kierownik Oddziału Informacji w archiwum. – Udostępniamy jednak materiały elektronicznie. Można więc korzystać z naszych zbiorów.
Archiwum czeka na interesantów

 

- Placówka od jakiegoś czasu działa na ulicy Jerozolimskiej i pracownicy chwalą sobie tę lokalizację placówki – Jest nam tu dobrze – twierdzi dr Piasta. – Mamy swoisty klimat do działania. 

 

Przypominamy, że przedstawiciele Archiwum Państwowego w Piotrkowie wciąż zbierają różne pamiątki np. rodzinne, które mogłyby wzbogacić kolekcje instytucji. Czasem różne rzeczy, które zalegają w szufladach mieszkańców naszego regionu są świetnymi źródłami historii minionych epok.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)10.11.2020 08:32

Chyba Archiwum zostało wykiwane. Mieli dostać na Batorego lokum. Tam się jednak nic nie dzieje, więc dostali "tymczasową" siedzibę na Jerozolimskiej. Każdy wie, że u nas najtrwalsze są prowizorki lub rozwiązania tymczasowe. Więc chyba koniec marzeń o Archiwum na Batorego.

10


san ~san (Gość)10.11.2020 00:42

Nasze Piotrkowskie archiwum posiada sporo ciekawym materiałów, którymi warto się zainteresować. Polecam.

30


trasa ~trasa (Gość)10.11.2020 00:40

A co z planami nowego archiwum na ul. Batorego ?

10


gość_jaro ~gość_jaro (Gość)09.11.2020 23:04

Są tam teczki Bolka ?

20


gość_pkij ~gość_pkij (Gość)09.11.2020 13:07

Chciałbym karabin bez pozwolenia.

08


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat